Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
05.09.2024
Ratownictwo medyczne to zespół działań fachowej pomocy doraźnej, udzielanej w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego w razie nagłych wypadków. Działania te mogą przeprowadzać wyłącznie osoby wykwalifikowane i profesjonalnie do tego przygotowane, a takie przygotowanie można uzyskać wyłącznie poprzez wyższe kształcenie. Zainteresowani nauką niesienia pomocy powinni zwrócić uwagę na kierunek Ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Prowadzony jest on na studiach pierwszego stopnia.
Studia na kierunku ratownictwo medyczne w UWM | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Założeniem kształcenia jest pozyskanie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej bezprzyrządowej i z użyciem oprzyrządowania specjalistycznego w stanach zagrożenia życia, jak również planowania, organizacji i zarządzania w ratownictwie medycznym i komunikowania się z pacjentem w sytuacji kryzysowej. Studenci uczą się prawidłowo oceniać stan zagrożenia na miejscu wypadku, dokonywać wstępnej segregacji istotnej w udzielaniu pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zabezpieczać osoby poszkodowane. Ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie to kierunek prowadzony wyłącznie w trybie studiów stacjonarnych.
Progi punktowe na kierunek ratownictwo medyczne - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Kandydaci na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek ratownictwo medyczne musieli uzyskać co najmniej 76 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Studia na kierunku Ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie charakteryzują się bogatym programem nauczania, na który składają się następujące przedmioty: anatomia, biofizyka, biologia i mikrobiologia, dydaktyka medyczna, filozofia i etyka zawodu ratownika, kwalifikowana pierwsza pomoc, organizacja ratownictwa medycznego, podstawy demografii, podstawy pielęgniarstwa, biochemia, fizjologia, higiena i epidemiologia, język migowy, medyczne czynności ratunkowe, zdrowie publiczne, farmakologia, medycyna katastrof, metodologia badań, patofizjologia, podstawy diagnostyki laboratoryjnej, psychologia kliniczna, stany nagłe w dermatologii, chirurgia, intensywna terapia z anestezjologią, neurologia.
Ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim jest kierunkiem rozwijającym różnorodne umiejętności, na przykład samodzielnego wykonywania czynności ratunkowych takich jak: ocena parametrów kardynalnych, odpowiednie ułożenie poszkodowanego stosownie do odniesionych obrażeń, prowadzenie podstawowej i zaawansowanej resuscytacji krążeniowo- oddechowej u dorosłych i dzieci, bezprzyrządowe i przyrządowe przywracanie drożności dróg oddechowych, wykonanie defibrylacji, monitorowanie układu krążenia i oddechowego, podawanie leków z użyciem różnych dróg, czy przygotowanie poszkodowanego do transportu z unieruchomieniem w przypadku złamań. Co za tym idzie, absolwenci omawianego kierunku znajdą zatrudnienie w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, w zespołach wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego, innych jednostkach i formacjach ratowniczych pomocy doraźnej, a także w Izbie Przyjęć Szpitala lub ambulatorium.
Studia w Olsztynie to temat długi i szeroki. Edukacyjna mapa miasta jest niezwykle obszerna i dlatego niektórzy kandydaci na studia mają kłopoty z podjęciem ostatecznej decyzji związanej ze swoim kształceniem. Jeśli postanowimy studiować Ratownictwo medyczne, to musimy skierować swoją uwagę na omawianą szkołę wyższą. Jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Łukasz, student Ratownictwa medycznego mówi:
„UWM to spełnienie moich edukacyjnych marzeń. To uczelnia z historią, prestiżem, gronem wspaniałych wykładowców i absolwentów. Każdemu polecam tę uczelnię, niezależnie od wybranego kierunku studiów.”
Studia na kierunku ratownictwo medyczne prowadzone są przez Szkołę Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zlokalizowaną przy ul. Żołnierskiej 14c w Olsztynie.
Kontakt:
tel. 89 523-44-24
Infolinia: 89 524 50 80
(czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00)
Mail: rekrutacja@uwm.edu.pl
Ratownictwo medyczne Uniwersytet Warmińsko-Mazurski limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Ratownictwo medyczne Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W OLSZTYNIE - ważne informacje
RATOWNICTWO MEDYCZNE - ważne informacje
Absolwent kierunku Ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, język obcy nowożytny, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku Ratownictwo medyczne - wszystko co musisz wiedzieć
Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie kierunki
Jakie są kierunki medyczne w Olsztynie
Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu UWM Olsztyn