Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
05.09.2024
Każdy, kto zastanawia się nad studiami weterynaryjnymi musi zdawać sobie sprawę z tego, że należą one do najtrudniejszych i najbardziej wymagających. Późniejszy zawód nie polega wyłącznie na opiece nad bezbronnymi, małymi czworonogami, lecz łączy się także z obowiązkami, które, mówiąc najogólniej, nie należą do najprzyjemniejszych. Jednym słowem, Weterynaria to kierunek dla ludzi o stalowych nerwach. Jeśli takowe posiadamy, to pozostaje nam tylko wybrać uczelnię. Gdzie studiować? Na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, gdzie Weterynaria prowadzona jest na jednolitych studiach magisterskich.
Studia na kierunku weterynaria w UWM | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 5,5 roku (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Założeniem kształcenia jest poznanie i zrozumienie procesów biochemicznych zachodzących w organizmie, gwarantujących dobre zdrowie i wysoką produkcyjność zwierząt, a także podstaw diagnozowania i leczenia chorób. W jednakowym stopniu dotyczy to zagadnień produkcji zwierzęcej, profilaktyki weterynaryjnej, diagnostyki, terapii i zwalczania chorób zwierząt, jak również nadzoru sanitarnego nad procesami produkcyjnymi żywności zwierzęcego pochodzenia oraz ochrony zdrowia publicznego. Weterynaria na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie jest kierunkiem prowadzonym wyłącznie w trybie studiów stacjonarnych.
Progi punktowe na kierunek weterynaria - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Kandydaci na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek weterynaria musieli uzyskać co najmniej 195 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Studia na kierunku Weterynaria na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie charakteryzują się bogatym programem nauczania, na który składają się następujące przedmioty: anatomia zwierząt, biofizyka, biologia, biologia komórki, histologia i embriologia, język łaciński, agronomia, biostatystyka i metody dokumentacji, genetyka ogólna i weterynaryjna, ochrona środowiska, chów i hodowla zwierząt, ekonomia weterynaryjna, fizjologia zwierząt, mikrobiologia, technologie w produkcji zwierzęcej, anatomia topograficzna, immunologia, praktyka hodowlana, diagnostyka kliniczna i laboratoryjna, farmacja, farmakologia weterynaryjna, patofizjologia, patomorfologia, chirurgia ogólna i anestezjologia, diagnostyka obrazowa, epidemiologia weterynaryjna.
W toku studiów studenci Weterynarii uczestniczą w wykładach tradycyjnych i interaktywnych, ćwiczeniach o różnorodnym wymiarze, seminariach, kuratoriach klinicznych oraz praktykach hodowlanych, klinicznych i sanitarnych. Materiał dydaktyczny stanowią również pacjenci przyjmowani w ambulatoriach wydziału, zwierzęta w fermach, zwierzęta rzeźne i produkty pochodzenia zwierzęcego oraz tkanki i zwłoki zwierząt. A jak wygląda droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci omawianego kierunku znajdą zatrudnienie w zakładach leczniczych dla zwierząt, laboratoriach diagnostycznych, ośrodkach badawczo- rozwojowych, administracji różnego szczebla.
Kierunki studiów w Olsztynie to bardzo długa lista dziedzin, a Weterynaria zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza? Aby wybrać najlepiej wystarczy upewnić się, otrzymując odpowiedź na pytanie: jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Dominika, studentka Weterynarii mówi:
„Nie będę oryginalna jeśli powiem, że na studia weterynaryjne pociągnęła mnie miłość do zwierząt. A do studiowania akurat na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim pociągnęła mnie miłość do tego miasta, a także świetny program kształcenia i fantastyczne grono wykładowców.”
Studia na kierunku weterynaria prowadzone są przez Wydział Medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zlokalizowany przy ul. Oczapowskiego 14 w Olsztynie.
Kontakt:
tel. (0 89) 523 34 40
Infolinia: 89 524 50 80
(czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00)
Mail: rekrutacja@uwm.edu.pl
Weterynaria Uniwersytet Warmińsko-Mazurski limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Weterynaria Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W OLSZTYNIE - ważne informacje
WETERYNARIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Weterynaria na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Weterynaria na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku weterynaria brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia weterynaryjne wybrać
Studia na kierunku Weterynaria - wszystko co musisz wiedzieć
Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie kierunki
Jakie są kierunki weterynaryjne w Olsztynie
Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM Olsztyn