Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Artykuł archiwalny
Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Studia na kierunku filologia - sinologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
W programie studiów na kierunku filologia - sinologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Czym jest sinologia? Odpowiadając najprościej jest to nauka o języku chińskim. Nie trzeba znać aktualnych danych, aby zdawać sobie sprawę z tego, że język ten należy do grona najczęściej używanych na świecie. Naturalnie, dla większości użytkowników jest on językiem ojczystym, ale nie zmienia to faktu, że staje się on coraz popularniejszy poza Państwem Środka. Na całym świecie przybywa sympatyków kultury, czy kuchni, ale wzrost zainteresowania językiem chińskim można przypisać także kwestiom gospodarczym oraz otwartości chińskiego rynku na współpracę zagraniczną. Czy jest to trudny język? Chiński to zbiór narzeczy, które należą do językowej grupy sino- tybetańskiej. Występują w nim różne rozbieżności pomiędzy językiem mówionym a oficjalnym, ale pomimo to, wcale nie jest uznawany za szalenie trudny i niemożliwy do nauczenia. Brzmi zachęcająco? Jeśli tak, to warto przyjrzeć się bliżej kierunkowi Filologia- sinologia, który odnaleźć można w ofercie edukacyjnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Prowadzony jest on na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Kierunek Filologia- sinologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II zakłada pozyskanie dogłębnej wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka chińskiego oraz nabycie umiejętności wykorzystywania jej zarówno w pracy zawodowej, jak i życiu codziennym. Poprzez naukę studenci mają osiągnąć znajomość języka chińskiego na profesjonalnym poziomie, a także zdolność posługiwania się językiem w przestrzeni biznesu, handlu i szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Ponadto, kształcenie prowadzi do rozwinięcia umiejętności rozwiązywania problemów zawodowych, gromadzenia, przetwarzania i przekazywania informacji, a także sprawnego uczestniczenia w pracy zespołowej. Dzięki temu przyszła przestrzeń zawodowa poszerza się, stwarzając absolwentom wiele możliwości. Filologia- sinologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim jest kierunkiem prowadzonym wyłącznie w formie stacjonarnej.
Studia na kierunku Filologia- sinologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II dostarczają wiedzy poprzez bogaty program nauczania. Można w nim odnaleźć następujące przedmioty: historia Chin, wstęp do badań literackich, fonetyka, pismo chińskie, wstęp do wiedzy o kulturach orientalnych, antropologia kulturowa, praktyczna nauka języka chińskiego, piśmiennictwo chińskie i teksty filozoficzne, nowożytna historia Chin, lektura tekstów, język chiński biznesowy, lektura tekstów specjalistycznych, gramatyka opisowa języka chińskiego, rozumienie ze słuchu, etnologia Chin, historia myśli prawnej Chin, literatura i kultura Chin, klasyczny język chiński, translatoryka- teksty literackie, translatoryka- teksty naukowe, filozofia i zagadnienia społeczno- kulturowe, sztuka chińska, Chiny współczesne.
Rozwijaniu umiejętności służą nie tylko liczne zajęcia ułożone w programie kształcenia, a także różnorodna działalność. Na uczelni funkcjonuje Koło Naukowe Sinologów, organizowane są wydarzenia okolicznościowe, a także obchody Dnia Chińskiego. W trakcie studiów studenci nabywają kompetencji, które można podzielić na trzy grupy. Są to kompetencje specjalistyczne, językowe oraz komunikacyjne. Zaliczyć można do nich biegłą znajomość języka chińskiego w mowie i w piśmie, umiejętność prezentowania własnego stanowiska i umiejętność argumentacji, występowanie w roli tłumacza przy negocjacjach biznesowych, czy kompetencje kulturowe. Z bogatym bagażem wiedzy absolwenci omawianego kierunku znajdą zatrudnienie w firmach handlowych i przedsiębiorstwach inwestycyjnych działających w obszarze relacji polsko- chińskich, w firmach tłumaczeniowych oraz w instytucjach państwowych, wydawnictwach i redakcjach.
Kierunki studiów w Lublinie tworzą razem szeroką przestrzeń możliwości edukacyjnych. Jak już wspomnieliśmy, język chiński cieszy się coraz większą popularnością, zatem nie może brakować kształcenia w jego zakresie. Ale którą uczelnię wybrać? Która oferuje ciekawy program i gwarantuje pozyskanie najwyższej jakości wykształcenia? Zbierając wszystkie pytania, można postawić jedno: jakie ma Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II opinie? Mateusz, student Filologii- sinologii mówi:
„Od wielu lat moim marzeniem jest podróż do Chin i jak najlepsze poznanie tamtejszej kultury. Jestem tak mocno zafascynowany Państwem Środka, że nie mogłem studiować niczego innego jak tylko Sinologię. Poza tym, chciałem kształcić się w najlepszej uczelni, która można pochwalić się osiągnięciami i prestiżem. Dlatego wybrałem KUL.”
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje
Absolwent kierunku Filologia- sinologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Filologia- sinologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II może znaleźć zatrudnienie w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia filologiczne wybrać
Studia na kierunku Filologia- sinologia - wszystko co musisz wiedzieć
Studia filologiczne w Lublinie
Jakie są kierunki filologiczne w Lublinie
Studia na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL
Zlikwidowano II stopień tydzień przed rozpoczęciem roku akademickiego, o czym poinformowano studentów telefonicznie. Mimo że uczelnia potwierdziła przyjęcie i rozpisano plan na semestr to i tak zamknięto kierunek uniemożliwiając rekrutację gdzie indziej. Zdecydowanie odradzam studiowanie na KUL-u.
Co za bzdury!!!Ludzie!Stracony czas!!!Sinologia na KUL-u to jedna wielka porażka!!!!Wszyscy prawie oblani,albo powtarzający kolejny rok!!!Zajęcia prowadzi tajwanka,nienawidząca Chin i studentów!!!