Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
18.10.2024
Studia na kierunku pielęgniarstwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku pielęgniarstwo w WUM | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek pielęgniarstwo - Warszawski Uniwersytet Medyczny
Kandydaci na Warszawski Uniwersytet Medyczny ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek pielęgniarstwo musieli uzyskać co najmniej 179 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Pielęgniarstwo główne przedmioty:
Historia zawodowego pielęgniarstwa sięga XIX wieku i jest nierozerwalnie związana z rozwojem medycyny oraz przemianami społecznymi, politycznymi i ekonomicznymi na świecie. Szczególny nacisk należy położyć na wyraz „zawodowego”, gdyż nietrudno odgadnąć, że pomoc chorym była świadczona od zarania dziejów. Pielęgniarstwo to tzw. profesja zaufania publicznego, bardzo wysoko oceniana przez społeczeństwo tuż obok zawodu strażaka. To także dyscyplina niełatwa, wymagająca zarówno wiedzy, jak i konkretnych umiejętności. Do jej wykonywania potrzebny jest dyplom studiów wyższych. Na pielęgniarstwo I i II stopnia zaprasza m. in. Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Studenci Pielęgniarstwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizują kształcenie w największych i najnowocześniejszych szpitalach klinicznych w Warszawie: Centralnym Szpitalu Klinicznym UCK WUM oraz Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego UCK WUM. Zajęcia praktyczne odbywają również w jednostkach specjalistycznych ochrony zdrowia, takich jak: Centrum Onkologii czy Centrum Zdrowia Dziecka.
Sprawdź
Warszawski Uniwersytet Medyczny kierunki studiów
Warszawski Uniwersytet Medyczny rekrutacja
Rekrutacja na studia w Warszawie
Podczas zajęć dydaktycznych korzystają z Centrum Symulacji Medycznych, gdzie nauka odbywa się przy użyciu innowacyjnych metod i technik kształcenia, opartych na nowych technologiach. W procesie nauczania w WUM wykorzystywany jest także e-learning oraz promowana jest metoda kształcenia najzdolniejszych studentów z wykorzystaniem tutoringu, peer-tutoringu i mentoringu.
Studia w Warszawie dają wiele możliwości edukacyjnych, także na kierunku pielęgniarskim. Osoby zainteresowany zdobyciem wiedzy w tej dziedzinie mogą m. in. podjąć studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jakie opinie ma kierunek pielęgniarski na WUMie?
Kamila, studentka Pielęgniarstwa mówi:
„Studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to więcej niż nauka zawodu. To zdobywanie ważnych kwalifikacji zawodowych, ale również rozwijanie wrażliwości, empatii i odpowiedniego sposobu patrzenia na drugiego człowieka.
Studia na kierunku pielęgniarstwo prowadzone są przez Wydział Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zlokalizowany przy ul. Jana Nielubowicza 5 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 57 20 599
Pielęgniarstwo Warszawski Uniwersytet Medyczny limity miejsc - rekrutacja 2024/2025
Pielęgniarstwo Warszawski Uniwersytet Medyczny ceny - rekrutacja 2024/2025 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
PIELĘGNIARSTWO - ważne informacje
Absolwent kierunku Pielęgniarstwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zdobędzie wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Pielęgniarstwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu wydanego przez samorząd pielęgniarek i położnych, może znaleźć zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku pielęgniarstwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, język obcy nowożytny, dowolny przedmiot, biologia, chemia, fizyka i astronomia, fizyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kwalifikacja będzie odbywać się na podstawie sumy punktów uzyskanych za: średnią ocenę z dyplomu (wynik ukończenia studiów) - maksymalnie 70 pkt; oraz publikacje w czasopismach naukowych/zawodowych, czynny udział w konferencjach naukowych, uzyskane nagrody/wyróżnienia (stypendia ministerialne, nagrody JM Rektora, nagrody Samorządu Studenckiego, STN, inne), praktyki zagraniczne/studia w ramach wymian międzynarodowych, udział w szkoleniach/kursach/projektach, wolontariat potwierdzony umową lub certyfikatem.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawski Uniwersytet Medyczny