Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
21.10.2024
Studia na kierunku zdrowie publiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku zdrowie publiczne w WUM | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek zdrowie publiczne - Warszawski Uniwersytet Medyczny
Kandydaci na Warszawski Uniwersytet Medyczny ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek zdrowie publiczne musieli uzyskać co najmniej 48 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Zdrowie publiczne główne przedmioty:
Czym jest zdrowie publiczne? To dyscyplina obejmująca naukę, wiedzę i interdyscyplinarne działania społeczne i środowiskowe nadzorujące zdrowie populacji i jej dobrostan, monitorujące czynniki ryzyka dla zdrowia społecznego oraz sytuacji kryzysowych takich jak epidemie czy katastrofy. To dziedzina zajmująca się także higieną publiczną, zdrowym stylem życia i jego aktywną promocją, jak również zapewnieniem struktury organizacyjnej i jej finansowania, koniecznych do realizacji wspomnianych wyżej celów.
Do wykonywania tych zadań przygotowują studia na kierunku Zdrowie publiczne.
Gdzie można je podjąć? Między innymi na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie Zdrowie publiczne prowadzone jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Kierunek Zdrowie publiczne proponowany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny zakłada pozyskanie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu nauk społecznych, nauk o zdrowiu oraz nauk medycznych. Studenci poznają problemy zdrowia publicznego, systemy opieki zdrowotnej oraz zagadnienia polityki zdrowotnej Polski i krajów Unii Europejskiej. WUM jako jedyna w Polsce uczelnia oferuje studentom zdrowia publicznego obowiązkowe zajęcia rozwijające kompetencje miękkie.
Sprawdź
Warszawski Uniwersytet Medyczny kierunki studiów
Warszawski Uniwersytet Medyczny rekrutacja
Rekrutacja na studia w Warszawie
Ponadto w autorskim programie studiów są moduły tzw. przedmiotów KOP, czyli Kompetencji społecznych oczekiwanych przez pracodawców. Należą do nich np. techniki uczenia się, pamięć doskonała, zarządzanie sobą w czasie, zarządzanie sobą w stresie, motywacja, komunikacja w zespole interdyscyplinarnym, elementy przedsiębiorczości, wystąpienia publiczne, budowanie wizerunku, networking, czy wybrane zagadnienia dotyczące przywództwa.
Decydując się na s studia w WUM na kierunku Zdrowie Publiczne warto poznać bliżej uczelnię i jej ofertę. Jakie ma Warszawski Uniwersytet Medyczny opinie?
Daria, studentka Zdrowia publicznego mówi:
„Zdrowie publiczne to ciekawy i interdyscyplinarny kierunek. A Warszawski Uniwersytet Medyczny zapewnia w tej dziedzinie studia wyróżniające się na tle innych uczelni. Czuję jak bardzo się rozwijam studiując WUM i angażując się w pracę studenckiego koła naukowego zajmującego się promocją zdrowia. Realizując konferencje i akcje profilaktyczne, poznaję ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego i zdobywam bardzo wartościowe doświadczenie."
Studia na kierunku zdrowie publiczne prowadzone są przez Wydział Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zlokalizowany przy ul. Jana Nielubowicza 5 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 57 20 599
Zdrowie publiczne Warszawski Uniwersytet Medyczny limity miejsc - rekrutacja 2024/2025
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
ZDROWIE PUBLICZNE - ważne informacje
Absolwent kierunku Zdrowie publiczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zdobędzie wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Zdrowie publiczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego może znaleźć zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zdrowie publiczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język obcy nowożytny, biologia, chemia, fizyka, matematyka, fizyka i astronomia, dowolny przedmiot, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kwalifikacja będzie odbywać się na podstawie sumy punktów uzyskanych za: średnią ocenę z dyplomu (wynik ukończenia studiów) - maksymalnie 70 pkt.; kryteria dodatkowe (udokumentowane) - maksymalnie 30 pkt.; Publikacje w czasopismach naukowych/zawodowych; Czynny udział w konferencjach naukowych,Uzyskane nagrody/wyróżnienia; Praktyki zagraniczne/studia w ramach wymian międzynarodowych; Udział w szkoleniach/kursach/projektach; Wolontariat potwierdzony umową lub certyfikatem.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawski Uniwersytet Medyczny