Filologia angielska

Filologia angielska

Filologia angielska

Uniwersytet Gdański - kierunki studiów

Filologia angielska – Uniwersytet Gdański 2021

Studia na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Gdańskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku filologia angielska znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • praktyczna nauka języka angielskiego
 • konteksty historyczne i kulturowe literatury Wielkiej Brytanii
 • system polityczny i gospodarczy UK i USA
 • kanon literatury angielskiej
 • kanon literatury amerykańskiej

 

Niezależnie od branży, zdolność posługiwania się językiem angielskim należy do najważniejszych umiejętności. Co łatwo zauważyć, coraz częściej wymagana jest większa niż standardowa wiedza w zakresie tego języka. Dlaczego? Anglojęzyczne słownictwo dominuje w każdej dziedzinie, a od wielu lat język angielski uznawany jest za uniwersalny, w którym porozumieć się można w każdym miejscu na świecie. Chcąc dogłębnie poznać język Beatlesów należy wybrać kierunek Filologia angielska, oferowany przez Uniwersytet Gdański, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Filologia angielska realizowany na Uniwersytecie Gdańskim umożliwia zdobycie wszechstronnego wykształcenia humanistycznego w języku angielskim w dziedzinie literatury i kultury Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych, w dziedzinie językoznawstwa teoretycznego, stosowanego i translatoryki, oraz w zakresie dydaktyki nauczania języka angielskiego.

Studia na kierunku Filologia angielska na Uniwersytecie Gdańskim posiadają szeroki program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: praktyczna nauka języka angielskiego, konteksty historyczne i kulturowe literatury Wielkiej Brytanii, system polityczny i gospodarczy UK i USA, kanon literatury angielskiej, kanon literatury amerykańskiej, kultura i myśl współczesna, podstawy dydaktyki, metodologia badań językoznawczych, językoznawstwo ogólne i historyczne, leksykografia, tłumaczenia praktyczne, warsztat tłumacza literatury, historia i kultura Wielkiej Brytanii, psycholingwistyka, kultura języka polskiego, gramatyka opisowa.

A co po studiach? Absolwenci Filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w wydawnictwach, agencjach tłumaczeniowych, instytucjach Unii Europejskiej, mediach, szkołach językowych, instytucjach kultury.

Kierunki studiów w Gdańsku tworzą razem szeroką przestrzeń możliwości edukacyjnych. Język angielski uznawany jest za język uniwersalny, zatem nie może brakować kształcenia w jego zakresie. Ale którą uczelnię wybrać? Która oferuje ciekawy program i gwarantuje pozyskanie najwyższej jakości wykształcenia? Zbierając wszystkie pytania, można postawić jedno: jakie ma Uniwersytet Gdański opinie? Edyta, studentka Filologii angielskiej mówi:

„Wybrałam studia na Uniwersytecie Gdańskim, ponieważ przekonał mnie program, ilość zajęć praktycznych, a także świetne warunki do rozwijania umiejętności.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Filologię angielską na Uniwersytecie Gdańskim:

Absolwent kierunku Filologia angielska na Uniwersytecie Gdańskim może posiadać wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • poprawnego wykorzystywania języka w zakresie różnych rodzajów komunikacji językowej,
 • komunikowania się w różnych sytuacjach społecznych,
 • posługiwania się językiem naukowym,
 • interpretacji gramatycznej tekstu,
 • analizy tekstów literackich,
 • historycznego zakorzenienia i różnorodności kultury,
 • zasad nauczania języka.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Filologia angielska:

Absolwent kierunku Filologia angielska na Uniwersytecie Gdańskim może znaleźć zatrudnienie między innymi w:

 • wydawnictwach,
 • agencjach tłumaczeniowych,
 • instytucjach Unii Europejskiej,
 • mediach,
 • szkołach językowych,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Filologia angielska - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Trójmieście

Uniwersytet Gdański kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Gdańsku

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)