Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
19.11.2024
Studia na kierunku fizjoterapia w Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku fizjoterapia w UAFM, UNIWERSYTET MODRZEWSKIEGO, AKADEMIA FRYCZA | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Program kształcenia na kierunku Fizjoterapia nastawiony jest przede wszystkim na pozyskanie jasno określonych umiejętności praktycznych, w szczególności w zakresie podtrzymywania i przywracania sprawności utraconej bądź obniżonej wskutek chorób lub urazów u osób w różnym wieku. W toku studiów poznają między innymi anatomię prawidłową człowieka, funkcjonowanie poszczególnych układów człowieka, techniki i metodykę terapii manualnej, czy zasady kształcenia ruchowego i metodyki nauczania ruchu. Uczą się jak postępować w sytuacjach trudnych i nietypowych, wynikających ze specyfiki zawodu, a także jak komunikować się z pacjentem i jego rodziną przestrzegając zasad etyki zawodowej.
Absolwenci studiów na kierunku Fizjoterapia wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, które razem tworzą fundament rozpoczęcia pracy zawodowej. Pozyskane wykształcenie będą mogli wykorzystać między innymi w gabinetach odnowy biologicznej, klubach sportowych, czy ośrodkach rekreacji sportowej.
Fizjoterapia główne przedmioty:
Zadaniem fizjoterapii jest utrzymywanie, rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowych człowieka. Obejmuje terapię narządów ruchu, fizjoterapię neurologiczną, fizjoterapię ortopedyczną, korekcję wad postawy, jak również terapię dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów. Specjalistów Fizjoterapeutów kształci Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Kierunek Fizjoterapia w Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich. W czasie studiów zdobywa się umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania oraz przywracania sprawności utraconej lub obniżonej przez choroby lub urazy u osób w różnym wieku. Studenci uczą się kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii, podejmowania decyzji i postępowania w sytuacjach trudnych i nietypowych, wynikających ze specyfiki zawodu.
Program studiów obejmuje między innymi takie przedmioty jak: anatomia prawidłowa i rentgenowska, psychologia, biologia medyczna, terapia manualna i techniki specjalne, fizjologia, biochemia, fizykoterapia, masaż leczniczy, pedagogika i pedagogika specjalna, biofizyka. Co warto podkreślić, studenci zdobywają wykształcenie zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Otrzymują profesjonalne przygotowanie do pracy w placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, ośrodkach sportowych, czy ośrodkach odnowy biologicznej.
studia stacjonarne: 10400 zł
studia niestacjonarne: 10400 zł
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje
FIZJOTERAPIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Fizjoterapia w Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Fizjoterapia w Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie