Stosunki międzynarodowe

Stosunki międzynarodowe

08.11.2024

Stosunki międzynarodowe – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie rekrutacja 2025

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w UEK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

Progi punktowe na kierunek stosunki międzynarodowe - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Kandydaci na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek stosunki międzynarodowe musieli uzyskać co najmniej 157 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Program studiów i przedmioty

Stosunki międzynarodowe główne przedmioty:

  • komunikacja międzynarodowa i międzykulturowa
  • międzynarodowe stosunki polityczne
  • geografia polityczna i ekonomiczna
  • współczesne systemy polityczne
  • zasady prowadzenia biznesu
  • statystyka międzynarodowa
  • psychologia społeczna
  • integracja europejska
  • polityka zagraniczna

 

Stosunki międzynarodowe są częścią stosunków społecznych, która dotyczy wzajemnych relacji między państwami oraz innymi organizacjami politycznymi, gospodarczymi i społecznymi. Uczestnikami stosunków są przede wszystkim państwa, ale mogą być nimi także narody i organizacje międzyrządowe. To także interdyscyplinarne studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, pozwalające na zdobycie umiejętności analizy zjawisk i procesów zachodzących we współczesnym świecie oraz swobodnego poruszania się w nim.

 

Nabywane umiejętności

Kształcenie na kierunku Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie umożliwia pozyskanie szerokie wiedzy, stanowiącej połączenie zagadnień z obszarów nauk ekonomicznych, społecznych, prawnych i politycznych, prowadzącej do zrozumienia mechanizmów funkcjonowania stosunków międzynarodowych oraz światowej gospodarki. Studenci zaznajamiają się z tematami międzynarodowych stosunków politycznych, stosunków gospodarczych, współpracy w przestrzeni kultury. Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to kierunek realizowany zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Studia na kierunku Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie posiadają szeroki program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: geografia polityczna i ekonomiczna, komunikacja międzynarodowa i międzykulturowa, statystyka międzynarodowa, integracja europejska, zasady prowadzenia biznesu, psychologia społeczna, polityka gospodarcza, polityka zagraniczna, socjologia procesów globalnych, współczesne systemy polityczne, negocjacje w środowisku wielokulturowym, protokół dyplomatyczny, międzynarodowe organizacje pozarządowe, współczesny rynek mediów, przywództwo i decyzje polityczne.

Stosunki międzynarodowe to kierunek dostarczający szerokiej wiedzy i wielu umiejętności. Studenci zgłębiają zagadnienia polityki energetycznej, rozwoju społeczno- gospodarczego, migracji, urbanizacji, a także zasad polityki międzynarodowej i polskiej polityki zagranicznej. A co po studiach? Absolwenci kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w korporacjach międzynarodowych, placówkach dyplomatycznych, ośrodkach badawczych, firmach konsultingowych, instytucjach rządowych, środkach masowego przekazu, instytucjach Unii Europejskiej, organizacjach pozarządowych.

 

Opinie

„Dokąd na studia?” Takie oraz podobne pytania zadaje sobie niejeden kandydat. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy pozostać w swoim rodzinnym mieście i w nim kontynuować edukację, czy też wyjechać do innego ośrodka akademickiego. Planując studiować Stosunki międzynarodowe problem rozwiązuje się sam, gdyż w Krakowie można otrzymać do tego bardzo dobre warunki. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią dla siebie uczelnię. Ale jak to zrobić? Należy dowiedzieć się czegoś więcej o interesującej nas szkole wyższej. Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie opinie? Rafał, student Stosunków międzynarodowych mówi:

„Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie jest jedną z najlepszych uczelni w całym kraju, zatem studia tutaj są powodem do dumy. To oczywiście spory wysiłek, bo nauki jest dużo, ale zdobyte wykształcenie daje gwarancję ciekawej i dobrze płatnej pracy.”

 

Gdzie studiować stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe prowadzone są przez Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego zlokalizowane przy ul. Rakowickiej 27 w Krakowie.

Kontakt:

tel. (12) 293 5700

www.gap.uek.krakow.pl

 

Stosunki międzynarodowe Uniwersytet Ekonomiczny limity miejsc - rekrutacja 2024/2025

  • studia stacjonarne I stopnia: 80
  • studia stacjonarne II stopnia: 23
  • studia niestacjonarne I stopnia: 24
  • studia niestacjonarne II stopnia: 22

 

Stosunki międzynarodowe Uniwersytet Ekonomiczny ceny - rekrutacja 2024/2025 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne
  • studia niestacjonarne: 7000 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE - ważne informacje

Stosunki międzynarodowe studia Kraków

Stosunki międzynarodowe studia

Stosunki międzynarodowe studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Stosunki międzynarodowe na UEK:

Absolwent kierunku Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • geografii politycznej i ekonomicznej,
  • mikroekonomii i makroekonomii,
  • międzynarodowych stosunków politycznych i kulturalnych,
  • zasad prowadzenia biznesu,
  • negocjacji międzynarodowych,
  • międzynarodowych wyzwań polityki edukacyjnej,
  • prawa międzynarodowego publicznego,
  • analizy ekonomicznej przedsiębiorstwa,
  • procesów migracyjnych i ludnościowych. 

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Stosunki międzynarodowe:

Absolwent kierunku Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • korporacjach międzynarodowych,
  • placówkach dyplomatycznych,
  • ośrodkach badawczych,
  • firmach konsultingowych,
  • instytucjach rządowych,
  • środkach masowego przekazu,
  • instytucjach Unii Europejskiej,
  • organizacjach pozarządowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

język obcy nowożytny, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą przyjęcia na studia jest średnia arytmetyczna ocen uzyskana przez kandydata w trakcie studiów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

Kandydaci na kierunek administracja w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie wśród przedmiotów maturalnych powinni uwzględnić jeden przedmiot obowiązkowy, jakim jest język obcy, a także jeden przedmiot dodatkowy spośród: filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)