Media Uniwersytetu Gdańskiego

Media Uniwersytetu Gdańskiego

Media Uniwersytetu Gdańskiego

Słuchaj, czytaj, oglądaj. Media Uniwersytetu Gdańskiego.

Media akademickie to przestrzeń należąca do studentów. Mają swój styl, język, formę. Wiedzę i umiejętności zdobywane podczas studiów przenoszą do swojego, pełnego koloru świata, zapraszając do niego innych.

Media Uniwersytetu Gdańskiego działają dzięki pasji studentów, którzy pragną nie tylko jak najszerzej informować innych o życiu uczelni, ale również stawiać pierwsze kroki i doskonalić się w przestrzeni dziennikarskiej.

 

MORS, czyli Mega Otwarte Radio Studenckie

Radio MORS jest internetową rozgłośnią, nadającą program 24 godziny na dobę. W jego ramówce znajdują się liczne audycje, które tworzą studenci Uniwersytetu Gdańskiego, dzieląc się ze słuchaczami swoimi pasjami i zainteresowaniami. Spektrum tematów jest szerokie. Obejmuje muzykę, sport, kulturę, czy zagadnienia gospodarcze. Radio spełnia także rolę medium akademickiego, dzięki któremu można dowiedzieć się o wszystkich istotnych wydarzeniach z życia uczelni.

Zachęcamy do słuchania: https://mors.ug.edu.pl/

 

Gazeta Uniwersytecka

Dla sympatyków informacji w formie papierowej wydawana jest Gazeta Uniwersytecka. Na jej stronach pojawiają się aktualności z życia uczelni, z każdego jej obszaru. Relacje z wydarzeń, konferencji, spotkań, konkursów, przyznawania nagród i odznaczeń, a także wywiady, felietony i ciekawostki.

https://gazeta.ug.edu.pl/

 

Ciąg Dalszy Nastąpi

CDN – Ciąg Dalszy Nastąpi to portal internetowy, tworzony przez pasjonatów dziennikarstwa. Jak sami redaktorzy podkreślają, każdy z nich jest inny, dlatego też w serwisie można odnaleźć wiadomości na każdy temat, nie tylko związany z życiem uczelni i życiem studenckim. CDN to kultura, sport, wywiady i reportaże, a także akcje specjalne, z których redakcja portalu słynie na całe Trójmiasto.

https://cdn.ug.edu.pl/

 

Progress

Progress - Journal of young researchers to czasopismo proponujące czytelnikom tematy z szerokiego spektrum dyscyplin nauki. Progress jest półrocznikiem, w którym publikowane są artykuły naukowe, recenzje, wywiady, sprawozdania z konferencji, a także artykuły z nutą historii, przypominające najważniejsze wydarzenia z życia Uniwersytetu Gdańskiego.

https://zatokanauki.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

Komentarze (0)