Gastronomia i sztuka kulinarna

Gastronomia i sztuka kulinarna

Gastronomia i sztuka kulinarna

30.01.2022

Gastronomia i sztuka kulinarna – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie 2022

Studia na kierunku gastronomia i sztuka kulinarna na Uniwersytecie Przyrodniczym to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku gastronomia i sztuka kulinarna w UP LUBLIN
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Gastronomia i sztuka kulinarna to kierunek idealny dla tych, którzy lubią dobrą kuchnię, a także wykazują zainteresowanie przedsiębiorczością i zarządzaniem. Na studiach można poznać tajniki przygotowywania potraw, a także prowadzenia restauracji. Gdzie można podjąć takie studia? Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

 

Nabywane umiejętności

Kształcenie na kierunku Gastronomia i sztuka kulinarna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu sztuki przygotowywania  i serwowania potraw oraz projektowania i zarządzania placówkami prowadzącymi działalność gastronomiczną. Studenci poznają zarówno tradycyjne aspekty procesu świadczenia usług gastronomicznych, jak również innowacyjnego podejścia do zaspokajania różnorodnych, szybko zmieniających się potrzeb konsumentów.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Gastronomia i sztuka kulinarna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie obejmują między innymi takie przedmioty jak:

 • historia gastronomii, 
 • gastronomia w sztuce, 
 • sztuka kulinarna i kuchnie świata,
 • catering i organizacja eventów,
 • podstawy hotelarstwa,
 • estetyka i sztuka dekorowania  w gastronomii,
 • technologie informacyjne w gastronomii,
 • przedsiębiorczość  i zarządzanie  w gastronomii, 
 • turystyka kulinarna, 
 • savoir vivre  i protokół dyplomatyczny

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku Gastronomia i sztuka kulinarna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w obiektach gastronomicznych, obiektach gastronomiczno- hotelarskich, firmach projektujących wyposażenie obiektów gastronomicznych.

 

Opinie

Studia w Lublinie dają szerokie możliwości edukacyjne, dlatego w mieście tym każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy powinien znaleźć coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Wybierając Gastronomię i sztukę kulinarną warto wiedzieć, która uczelnia zapewni najlepsze przygotowanie do życia zawodowego. Jakie ma Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie opinie? Wojtek, student Gastronomii i sztuki kulinarnej mówi:

„Uniwersytet Przyrodniczy oferuje różnorodność kierunków i ścieżek rozwoju. Jest dużo zajęć praktycznych, zajęć bardzo konkretnych, dzięki którym można zdobyć specjalistyczną, szczegółową wiedzę. Warto tutaj studiować.”

 

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Lublinie

Studia w Lublinie

 

 

GASTRONOMIA I SZTUKA KULINARNA - ważne informacje

Gastronomia i sztuka kulinarna studia Lublin

Gastronomia i sztuka kulinarna studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Gastronomię i sztukę kulinarną na UP Lublin:

Absolwent kierunku Gastronomia i sztuka kulinarna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • sztuki kulinarnej,
 • cateringu i organizacji eventów,
 • turystyki kulinarnej,
 • zarządzania w gastronomii.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Gastronomia i sztuka kulinarna:

Absolwent kierunku Gastronomia i sztuka kulinarna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • obiektach gastronomicznych,
 • obiektach gastronomiczno- hotelarskich,
 • firmach projektujących wyposażenie obiektów gastronomicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Komentarze (0)