Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
22.03.2024
Studia na kierunku ekoenergetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Studia na kierunku ekoenergetyka w UP LUBLIN | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarne (zaoczne). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Zapotrzebowanie na energię, która pochodzi z odnawialnych źródeł, jak również różnego rodzaju wymogi przepisów i zobowiązań międzynarodowych oraz wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych sprzyjają rozwojowi przedsiębiorstw zajmujących się ekoenergetyką. Coraz większą wagę przykłada się do pozyskiwania energii ze słońca, wiatru, wody, czy biomasy, ale żeby robić to skutecznie i prawidłowo należy posiadać niezbędną wiedzę i umiejętności. Można je pozyskać na studiach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
Kształcenie na kierunku Ekoenergetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie umożliwia pozyskanie wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu wytwarzania energii z różnych źródeł odnawialnych, takich jak energetyka słoneczna, energetyka wiatrowa, energetyka geotermalna, energetyka wodna i energetyka oparta na biomasie. Studenci poznają także aspekty prawne, środowiskowe i społeczne związane z odnawialnymi źródłami energii.
Ekoenergetyka główne przedmioty:
Program studiów obejmuje również praktyki, które odbywają się w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem energii z odnawialnych źródeł, czyli biogazowniach, wytwórniach peletów i brykietów, firmach produkujących i instalujących urządzenia fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.
Studenci kierunku Ekoenergetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie nabywają umiejętności projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń i obiektów ekoenergetycznych. Dzięki nim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w elektrociepłowniach, biogazowniach, firmach produkujących biopaliwa, farmach wiatrowych, elektrowniach fotowoltaicznych, instytucjach naukowo- badawczych, jednostkach samorządu terytorialnego, organizacjach pozarządowych.
Dyscypliny związane z pozyskiwaniem i przetwarzaniem energii stają się coraz ważniejsze, a co za tym idzie kierunki kształcenia związane z tą problematyką cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Gdzie zdobyć wiedzę i umiejętności w tym zakresie? Jeśli chcemy studiować Ekoenergetykę w Lublinie, to warto dowiedzieć się: jakie ma Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie opinie? Konrad, student Ekoenergetyki mówi:
„Na studiach trzeba otaczać się ludźmi z pasją, którzy inspirują i motywują do nauki. Takich ludzi można spotkać na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. To miejsce dla ludzi kreatywnych, ambitnych, z ciekawymi pomysłami na życie.”
Studia na kierunku ekoenergetyka prowadzone są przez Wydział Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego zlokalizowany przy ul. Głębokiej 28 w Lublinie.
Kontakt:
tel. (+81) 531 96 67
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje
EKOENERGETYKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Ekoenergetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Ekoenergetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Ekoenergetyka - wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie kierunki