Chemia aplikacyjna

Chemia aplikacyjna

Chemia aplikacyjna – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2021

Studia na kierunku chemia aplikacyjna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Chemia aplikacyjna to kierunek mający na celu przekazanie wiedzy z obszaru chemii z nastawieniem na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Zadania te realizowane są poprzez rozwijanie umiejętności pracy studentów w laboratorium chemicznym, między innymi w ramach różnych projektów, także badawczych, czy praktyk studenckich. A gdzie można studiować Chemię aplikacyjną? Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kształcenie na kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu chemii oraz nabycie umiejętności praktycznego jej wykorzystania. Studenci poznają między innymi modele matematyczne i techniki obliczeniowe stosowane w inżynierii chemicznej, budowę i właściwości fizyko- chemiczne materiałów oraz możliwości ich wykorzystania, czy mechanizmy reakcji chemicznych.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu posiadają bogaty program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej,
 • podstawy chemii materiałów,
 • grafika inżynierska,
 • komputerowa analiza danych,
 • oprogramowanie wspomagające pracę chemika,
 • podstawy chemii analitycznej,
 • podstawy chemii materiałów,
 • podstawy technologii chemicznej,
 • analiza instrumentalna,
 • kataliza w przemyśle chemicznym

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nabywają umiejętności między innymi w zakresie stosowania terminologii chemicznej, analizowania właściwości fizyko- chemicznych materiałów w oparciu o dobór odpowiednich metod i aparatury, przeprowadzania i skalowania procesów chemicznych z uwzględnieniem doboru reagentów i oczyszczania produktów.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Chemii aplikacyjnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przemyśle chemicznym, laboratoriach badawczo- rozwojowych.

 

Opinie

Zdana matura i co dalej? Dokąd na studia? Podobnych pytań, osoby które poważnie zastanawiają się nad wyższą edukacją, zadają sobie setki. Oferty dydaktyczne rodzimych uczelni powiększają się, stają się coraz ciekawsze i niektórym niełatwo jest wybrać jedną, ostateczną przestrzeń kształcenia. Studia w Poznaniu dają bardzo duży wybór, więc niektórym na pewno zakręci się w głowie od edukacyjnych propozycji. Ale skupmy się na omawianym kierunku. Jeśli zdecydowaliśmy się podjąć naukę na kierunku Chemia aplikacyjna, to musimy wiedzieć jakie ma Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opinie? Olga, studentka Chemii aplikacyjnej mówi:

„Studiuję na UAM na drugim roku i od samego początku studiów wiem, że dobrze wybrałam. Nauki jest dużo, ale jest ona ciekawa, zatem niczego więcej nie mogę wymagać. Polecam.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Chemię aplikacyjną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza:

Absolwent kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • technik obliczeniowych stosowanych w inżynierii chemicznej,
 • projektowania i przeprowadzania procesów syntezy chemicznej,
 • procesów technologii chemicznej,
 • mechanizmów reakcji chemicznych,
 • stosowania metod obliczeniowych w oparciu o programy komputerowe do rozwiązywania typowych zadań inżynierskich,
 • interpretowania i analizowania ilościowego i jakościowego opisu właściwości fizykochemicznych materiałów.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Chemia aplikacyjna:

Absolwent kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • przemyśle chemicznym,
 • laboratoriach badawczo- rozwojowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia chemiczne wybrać

Studia na kierunku Chemia aplikacyjna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia chemiczne w Poznaniu

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunki

Jakie są kierunki chemiczne w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)