Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

21.03.2022

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych – Politechnika Warszawska rekrutacja 2022/2023

Przemysł jest jedną z najważniejszych i najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Rozwój ten wymaga zmian, nowoczesnego podejścia, jak również nowoczesnych technologii. W tym miejscu spotykamy się z automatyzacją i robotyzacją procesów produkcyjnych, czyli działaniami, które mają obniżyć koszty produkcji, jak również zwiększyć jej intensywność oraz pomnożyć zyski. Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych to pewien proces, który zaczyna się od dokładnego poznania i zdefiniowania każdej czynności. Niestety, proces ten może równać się nie tylko ze zwiększeniem efektywności pracy, lecz również coraz częstszym wprowadzeniem do pracy robotów w miejsce człowieka. Chcąc dowiedzieć się na czym to polega warto wybrać studia na Politechnice Warszawskiej, która oferuje kształcenie na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych.

Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w PW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu budowy robotów przemysłowych, sterowania robotów oraz programowania. Studenci poznają prawa mechaniki, teorię automatyki, a także wszystkie techniczne, technologiczne oraz organizacyjne aspekty doboru i konfigurowania metod i urządzeń dla potrzeb zautomatyzowanych stanowisk produkcyjnych. Oprócz tego, zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi technik wytwarzania, eksploatacji maszyn i urządzeń, a także zasad funkcjonowania rynku gospodarczego.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych na Politechnice Warszawskiej charakteryzują się rozbudowanym programem nauczania, a studenci w toku studiów realizują między innymi takie przedmioty jak:

 • grafika inżynierska,
 • inżynierskie bazy danych,
 • modelowanie parametryczne 3D,
 • podstawy teorii sygnałów,
 • roboty przemysłowe i mobilne,
 • automatyzacja procesów wytwarzania,
 • napędy elektryczne maszyn i robotów,
 • dynamika maszyn technologicznych i robotów,
 • inteligentne systemy zrobotyzowane,
 • metody sztucznej inteligencji,
 • programowalne sterowniki logiczne

 

Nabywane umiejętności

Studenci Automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie projektowania systemów sterowania, projektowania i budowy systemów sterowania nadrzędnego zautomatyzowanymi stanowiskami i liniami produkcyjnymi, posługiwania się metodami i technikami oraz narzędziami informatycznymi, przeprowadzania pomiarów, planowania i nadzorowania zadań obsługowych dla zapewnienia niezawodnej eksploatacji maszyn technologicznych, posługiwania się aparaturą pomiarową.

 

Sprawdź

Politechnika Warszawska kierunki studiów

Politechnika Warszawska rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Praca po studiach

Co po studiach? Z bogatym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci studiów na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych na Politechnice Warszawskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako automatycy, inżynierowie utrzymania ruchu, projektanci systemów informatycznych.

 

Opinie

Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Zastanawiając się nad podjęciem kształcenia na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych warto zainteresować się omawianą przez nas uczelnią. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Szymon, student Automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych mówi:

„Każdy, kto wybiera studia na Politechnice Warszawskiej wybiera szansę na zdobycie bardzo dobrego wykształcenia. Dużo nauki, ale na ciekawych zajęciach, sporo wiedzy do zdobycia, ale wiedzy praktycznej, czyli takiej, którą się wykorzysta.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych na PW:

Absolwent kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • teorii sygnałów,
 • języka programowania Python,
 • przetwarzania sygnałów,
 • modelowania systemów wytwarzania,
 • sztucznej inteligencji,
 • systemów informatycznych zarządzania,
 • układów mikroprocesorowych,
 • automatyzacji procesów wytwarzania.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych:

Absolwent kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • biurach projektowych,
 • instytucjach naukowo- badawczych,
 • centrach naukowo- badawczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska

Komentarze (0)