Cyberbezpieczeństwo
21.03.2022
Dzisiaj niemal wszyscy jesteśmy online. Oznacza to dla nas wygodę, łatwość docierania do informacji, rozrywkę, ale i zagrożenia, które stają się coraz bardziej poważne i trudniejsze do pokonania. Ofiarą cyberprzestępców może być każdy, choć na największe ryzyko narażeni są ci, którzy prowadzą dobrze funkcjonującą działalność, bądź posiadają niemałą sumę na koncie bankowym. Wraz z rozwojem technologii rozwinęły się metody działania, które mogą nam zagrozić. Złośliwe oprogramowanie, Ransomware, Atak Man- in- the- Middle. Co oznaczają te pojęcia? W jaki sposób można z nimi walczyć? Tego dowiedzą się ci, którzy wybiorą studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej.
Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w PW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia bezpiecznego oprogramowania, wykrywania zagrożeń sieciowych, kodowania informacji. Ponadto, w toku studiów studenci Cyberbezpieczeństwa zaznajamiają się z zagadnieniami kryminalistyki cyfrowej, bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, prototypowania urządzeń cyfrowych dla potrzeb Internetu Rzeczy.
Studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej oparte są na programie opracowanym między innymi na podstawie raportu National Initiative for Cybersecurity Education, opublikowanego kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych, a także wymagań określonych przez amerykańską agencję akredytująca programy studiów inżynierskich- Accreditation Board for Engineering and Technology (ABET).
W programie studiów odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:
Studenci kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej nabywają umiejętności między innymi w zakresie analizowania istniejących rozwiązań w cyberbezpieczeństwie, analizy zagrożeń dla bezpieczeństwa danych, przewidywania skutków ataków stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa systemów informacyjnych i sieci teleinformatycznych.
Sprawdź
Politechnika Warszawska kierunki studiów
Politechnika Warszawska rekrutacja
Rekrtuacja na studia w Warszawie
Co równie istotne, studenci pozyskują obszerną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa danych, bezpieczeństwa systemów i oprogramowania, bezpieczeństwa komunikacji, bezpieczeństwa organizacyjnego i społecznego.
Co po studiach? Z bogatym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci studiów na kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach teleinformatycznych, instytucjach finansowych, organach ścigania, a także innych firmach i instytucjach, dla których istotna jest sprawa bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych.
Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Zastanawiając się nad podjęciem kształcenia na kierunku Cyberbezpieczeństwo warto zainteresować się omawianą przez nas uczelnią. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Kamil, student Cyberbezpieczeństwa mówi:
„Politechnika Warszawska to uczelnia nowoczesna, a świadczy o tym kierunek, który studiuję. Na studiach można zdobyć wiedzę praktyczną, na którą istnieje duże zapotrzebowanie na rynku, a poza tym temat cyberbezpieczeństwa dotyczy nas wszystkich, więc warto wiedzieć jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami.”
Absolwent kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku cyberbezpieczeństwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Warszawska