Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

21.03.2022

Cyberbezpieczeństwo – Politechnika Warszawska rekrutacja 2022/2023

Dzisiaj niemal wszyscy jesteśmy online. Oznacza to dla nas wygodę, łatwość docierania do informacji, rozrywkę, ale i zagrożenia, które stają się coraz bardziej poważne i trudniejsze do pokonania. Ofiarą cyberprzestępców może być każdy, choć na największe ryzyko narażeni są ci, którzy prowadzą dobrze funkcjonującą działalność, bądź posiadają niemałą sumę na koncie bankowym. Wraz z rozwojem technologii rozwinęły się metody działania, które mogą nam zagrozić. Złośliwe oprogramowanie, Ransomware, Atak Man- in- the- Middle. Co oznaczają te pojęcia? W jaki sposób można z nimi walczyć? Tego dowiedzą się ci, którzy wybiorą studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej.

Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w PW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia bezpiecznego oprogramowania, wykrywania zagrożeń sieciowych, kodowania informacji. Ponadto, w toku studiów studenci Cyberbezpieczeństwa zaznajamiają się z zagadnieniami kryminalistyki cyfrowej, bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, prototypowania urządzeń cyfrowych dla potrzeb Internetu Rzeczy.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej oparte są na programie opracowanym między innymi na podstawie raportu National Initiative for Cybersecurity Education, opublikowanego kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych, a także wymagań określonych przez amerykańską agencję akredytująca programy studiów inżynierskich- Accreditation Board for Engineering and Technology (ABET).

W programie studiów odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • matematyka,
 • informatyka techniczna,
 • teleinformatyka,
 • zaawansowane architektury procesorów,
 • zarządzanie sieciami i usługami,
 • projektowanie i testowanie systemów i protokołów,
 • transmisja sygnałów i media transmisyjne

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej nabywają umiejętności między innymi w zakresie analizowania istniejących rozwiązań w cyberbezpieczeństwie, analizy zagrożeń dla bezpieczeństwa danych, przewidywania skutków ataków stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa systemów informacyjnych i sieci teleinformatycznych.

 

Sprawdź

Politechnika Warszawska kierunki studiów

Politechnika Warszawska rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Co równie istotne, studenci pozyskują obszerną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa danych, bezpieczeństwa systemów i oprogramowania, bezpieczeństwa komunikacji, bezpieczeństwa organizacyjnego i społecznego.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Z bogatym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci studiów na kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach teleinformatycznych, instytucjach finansowych, organach ścigania, a także innych firmach i instytucjach, dla których istotna jest sprawa bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych.

 

Opinie

Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Zastanawiając się nad podjęciem kształcenia na kierunku Cyberbezpieczeństwo warto zainteresować się omawianą przez nas uczelnią. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Kamil, student Cyberbezpieczeństwa mówi:

„Politechnika Warszawska to uczelnia nowoczesna, a świadczy o tym kierunek, który studiuję. Na studiach można zdobyć wiedzę praktyczną, na którą istnieje duże zapotrzebowanie na rynku, a poza tym temat cyberbezpieczeństwa dotyczy nas wszystkich, więc warto wiedzieć jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej:

Absolwent kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • projektowania komponentów sieci teleinformatycznych,
 • analizy działania systemów przesyłania, przetwarzania i gromadzenia informacji,
 • mechanizmów ataków na warstwę fizyczną systemów i sieci teleinformatycznych oraz metod ochrony przed nimi,
 • elektroniki i telekomunikacji,
 • usług i aplikacji internetowych i mobilnych,
 • sieci bezprzewodowych komórkowych, lokalnych i sensorowych,
 • kryminalistyki cyfrowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Cyberbezpieczeństwo:

Absolwent kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • firmach teleinformatycznych,
 • instytucjach finansowych,
 • organach ścigania.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku cyberbezpieczeństwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska

Komentarze (0)