Elektromobilność

Elektromobilność

Elektromobilność

21.03.2022

Elektromobilność – Politechnika Warszawska rekrutacja 2022/2023

Elektromobilność to pojęcie, z którym spotykamy się coraz częściej. Wbrew panującej opinii, dotyczy ono nie tylko samochodów, ale znacznie liczniejszych zagadnień, związanych nie tylko z aspektem technicznym, ale również społecznym, prawnym i gospodarczym. Elektromobilność zakłada korzystanie z pojazdów, które posiadają elektryczne jednostki napędowe, a zatem może to być samochód, tramwaj, skuter, czy pociąg. Idea elektromobilności narodziła się z bardzo prostego powodu, a mianowicie wyczerpywania się zapasów naturalnych, takich jak ropa naftowa, czy gaz ziemny. W celu poszerzania wiedzy na temat powstał kierunek Elektromobilność, oferowany przez Politechnikę Warszawską i przybliżający problematykę pojazdów elektrycznych, napędów, przetwarzania energii elektrycznej, czy oszczędności energii.

Studia na kierunku elektromobilność w PW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Elektromobilność na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy, na którą składają się zagadnienia związane między innymi z magazynowaniem energii, elektroniką i przetwarzaniem sygnałów, napędami i maszynami elektrycznymi, pojazdami z napędem elektrycznym, czy systemami sterowania pojazdów autonomicznych. W toku studiów studenci poznają nowoczesne techniki komputerowe, sztuczną inteligencję, automatykę, elektronikę i elektrotechnikę.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Elektromobilność na Politechnice Warszawskiej realizowane są głównie metodą warsztatów, dzięki którym znacznie łatwiej jest zdobywać liczne umiejętności praktyczne. Istotne jest również rozwiązywanie problemów prowadzonych w formule kształcenia ukierunkowanego problemowo i opartego na projektach, pod opieką tutora.

A jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Między innymi:

 • graficzny zapis konstrukcji,
 • analiza obwodów elektrycznych,
 • matematyka dyskretna i metody numeryczne,
 • mobilne magazyny energii elektrycznej,
 • teoria sterowania,
 • napędy pojazdów elektrycznych,
 • bezpieczeństwo użytkowania urządzeń elektrycznych,
 • systemy zarządzania bateriami,
 • maszyny elektryczne w pojazdach,
 • podstawy programowania

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Elektromobilność na Politechnice Warszawskiej rozwijają się w zakresie elektrotechniki, praktycznego zastosowania matematyki, metod i narzędzi programowania. Zaznajamiają się z kompatybilnością urządzeń elektrycznych, napędami i maszynami elektrycznymi, układami zasilania, projektowaniem, konstrukcją, budową i eksploatacją pojazdów z napędem elektrycznym, systemami wytwarzania, magazynowaniem energii.

 

Sprawdź

Politechnika Warszawska kierunki studiów

Politechnika Warszawska rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Dowiadują się czym są systemy transportowe, stacje szybkiego ładowania, czy cyberbezpieczeństwo pojazdu.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i uzyskaniu dyplomu? Z bogatym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Elektromobilności na Politechnice Warszawskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w biurach projektowych, placówkach serwisowych, ośrodkach badawczo- rozwojowych.

 

Opinie

Jak już wspomnieliśmy, elektromobilność jest terminem, który zyskuje na znaczeniu i popularności. Coraz więcej osób pragnie zgłębić jego problematykę, dołączając tym samym do grona osób, którym zależy na prawidłowym rozwoju technologii. Kierunek ten można studiować w omawianej przez nas uczelni, ale czy warto podjąć kształcenie właśnie w niej? Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Maciek, student Elektromobilności mówi:

„Elektromobilność to przyszłość. Być może nie najbliższa, ale przyszłość, na którą warto czekać i której warto być częścią. Dlatego wybrałem studia na Politechnice Warszawskiej.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Elektromobilność na Politechnice Warszawskiej:

Absolwent kierunku Elektromobilność na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • magazynowania energii,
 • napędów i maszyn elektrycznych,
 • inżynierii materiałowej i chemicznej w elektromobilności,
 • programowania obiektowego,
 • infrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych,
 • sterowania układami dynamicznymi,
 • odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł energii w ekosystemie elektromobilności.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Elektromobilność:

Absolwent kierunku Elektromobilność na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • biurach projektowych,
 • przedsiębiorstwach związanych z prowadzeniem ruchu i nadzorem produkcji sprzętu i urządzeń z napędem elektrycznym,
 • placówkach serwisowych,
 • ośrodkach badawczo- rozwojowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska

Komentarze (0)