Elektronika i telekomunikacja

Elektronika i telekomunikacja

Elektronika i telekomunikacja

21.03.2022

Elektronika i telekomunikacja – Politechnika Warszawska rekrutacja 2022/2023

Elektronika i telekomunikacja to zagadnienia szerokie i aby przybliżyć ich znaczenie można wspomnieć, iż dzięki nim możemy cieszyć się różnego rodzaju urządzeniami elektronicznymi, które posiadamy w domach, czy systemami komunikacji, które wykorzystują Bluetooth i Wi-Fi. Aby jeszcze wzmocnić ich znaczenie można dodać, iż wszystkie największe i najpopularniejsze firmy korzystają z dobrodziejstw tych dyscyplin, a na dodatek postępujący rozwój technologiczny sprawia, że wykształceni specjaliści przyjmowani są do pracy z otwartymi ramionami, co podpowiada, iż warto się nimi bliżej zainteresować. Na chętnych czeka Elektronika i telekomunikacja, czyli kierunek studiów realizowany na Politechnice Warszawskiej.

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w PW
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Elektronika i telekomunikacja na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności, niezbędnych do wdrażania i eksploatacji układów, urządzeń i systemów elektronicznych oraz systemów, sieci i usług telekomunikacyjnych. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi inżynierii komputerowej, technik multimedialnych, systemów radiokomunikacyjnych, cyklu życia urządzeń i systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych, czy zasad działania elementów elektronicznych oraz analogowych i cyfrowych układów elektronicznych.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja na Politechnice Warszawskiej oparte są na programie, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • radiokomunikacja i techniki multimedialne,
 • podstawy i algorytmy przetwarzania sygnałów,
 • technika analogowa,
 • technika cyfrowa,
 • układy elektroniczne,
 • zastosowania komputerów,
 • systemy i sieci telekomunikacyjne

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Elektronika i telekomunikacja na Politechnice Warszawskiej nabywają umiejętności między innymi w zakresie przeprowadzania podstawowych pomiarów fizycznych, analizowania działania układów elektronicznych, stosowania technik cyfrowych do projektowania i programowania układów elektronicznych, dokonywania analizy sygnałów w dziedzinie czasu i częstotliwości, stosując techniki analogowe i cyfrowe.

 

Sprawdź

Politechnika Warszawska kierunki studiów

Politechnika Warszawska rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Elektroniki i telekomunikacji na Politechnice Warszawskiej przygotowani są do prowadzenia szeroko rozumianej działalności inżynierskiej w zakresie elektroniki i telekomunikacji, zarówno w sferze produkcji, jak i różnego rodzaju usług. Oznacza to, że będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w zespołach projektowych, zakładach produkcyjnych, placówkach naukowo- badawczych.

 

Opinie

Studia w Warszawie to pojęcie szerokie, złożone z niezliczonej ilości elementów. Edukacyjna oferta stołecznego miasta jest bardzo bogata i każdy zainteresowany zdobyciem wysokiej jakości wykształcenia odnajdzie w nim coś dla siebie. Planując studiować Elektronikę i telekomunikację warto zapoznać się z tym, co oferuje omawiana przez nas uczelnia. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Adam, student Elektroniki i telekomunikacji mówi:

„Każdy chciałby studiować na Politechnice Warszawskiej, a dostanie się tutaj na studia jest dużym sukcesem i wyróżnieniem. Nauka daje satysfakcję, sprawia przyjemność, pomimo tego, że jest jej dość dużo. Ale warto. Warto spróbować swoich sił i starać się o przyjęcie.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Elektronikę i telekomunikację na Politechnice Warszawskiej:

Absolwent kierunku Elektronika i telekomunikacja na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • teorii obwodów elektrycznych,
 • teorii sygnałów i metod ich przetwarzania,
 • teleinformatyki,
 • cyklu życia urządzeń i systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych,
 • generacji i przesyłania oraz detekcji sygnałów w paśmie wielkich częstotliwości,
 • systemów telekomunikacji optycznej,
 • architektury i oprogramowania systemów mikroprocesorowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Elektronika i telekomunikacja:

Absolwent kierunku Elektronika i telekomunikacja na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • zakładach produkcyjnych,
 • zespołach projektowych,
 • placówkach naukowo- badawczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska

Komentarze (0)