Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
25.10.2024
Fizyka jest nauką badającą prawa przyrody, zjawiska w niej zachodzące oraz właściwości materii. Zakres zjawisk oraz obiektów, którymi się zajmuje zmienia się i poszerza w miarę dokonywania nowych odkryć, dlatego bardzo często łączy się z innymi naukami. Jak wiemy, wyróżniamy fizykę doświadczalną oraz teoretyczną. Pierwsza polega na przeprowadzaniu doświadczeń i obserwacji, natomiast druga uogólnia wyniki doświadczeń i opisuje je ścisłym językiem matematyki, tworząc teorie zjawisk fizycznych, jak również przewiduje nowe zjawiska, właściwości i formy materii, które potem weryfikowane są doświadczeniami. A czym różni się fizyka, którą znamy ze szkoły od fizyki, która prowadzona jest na studiach? W jaki sposób można wykorzystać wiedzę z jej obszaru? Można się tego dowiedzieć wybierając naukę na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Studia na kierunku fizyka w UKSW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Fizyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy na temat najważniejszych praw głównych działów fizyki, algebry i analizy matematycznej, zjawisk fizycznych występujących w przyrodzie, metod pomiarowych z obszaru fizyki klasycznej, jak również zasad mechaniki kwantowej, termodynamiki fenomenologicznej oraz właściwości różnych stanów materii. Studenci uczą się posługiwać aparatem matematycznym i metodami matematycznymi, przeprowadzać pomiary fizyczne, stosować metody numeryczne, a także interpretować i prezentować wyniki pomiarów.
Fizyka główne przedmioty:
Studenci Fizyki na UKSW nabywają umiejętności między innymi w zakresie opisu zjawisk fizycznych, posługiwania się aparatem matematycznym i metodami matematycznymi w opisie i modelowaniu zjawisk i procesów fizycznych, wykorzystywania formalizmu mechaniki kwantowej, posługiwania się technologią informatyczną, korzystania z aparatury pomiarowej, stosowania metod numerycznych, konstruowania modeli fizycznych.
Co po studiach? Absolwenci studiów na kierunku Fizyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w instytucjach badawczo- naukowych, branży informatycznej, sektorze nowoczesnych technologii, laboratoriach medycznych i diagnostycznych, placówkach wychowawczo- oświatowych.
Trudno wyobrazić sobie, aby w ofertach edukacyjnych kiedykolwiek zabrakło tak istotnego kierunku jakim jest Fizyka. Dlaczego? Ponieważ bez osób wykształconych w jej zakresie nie byłoby szeroko rozumianego postępu. Decydując się na studia w Warszawie, każdy zainteresowany podjęciem kształcenia w tej dziedzinie bez problemu odnajdzie propozycję dla siebie. Jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę w poszukiwaniach jest omawiana przez nas uczelnia. Jakie ma Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie opinie? Dominik, student Fizyki mówi:
„UKSW to atmosfera, fantastyczni wykładowcy i fantastyczni studenci. To kierunki studiów, nastawione na zdobywanie wiedzy praktycznej, czyli takiej, którą będzie można wykorzystać w życiu zawodowym. Tutaj nauka sprawia przyjemność, daje satysfakcję oraz gwarancję, że po jej ukończeniu poradzimy sobie na wymagającym rynku.”
Studia na kierunku fizyka prowadzone są przez Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zlokalizowany przy ul. Wóycickiego 1/3 bud. 21 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 569 96 70
Absolwent kierunku Fizyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Fizyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku fizyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język obcy nowożytny, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów I stopnia na tym samym kierunku studiów, na który się rekrutują, kwalifikowani są w oparciu o średnią z toku studiów.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie