Informatyka stosowana

Informatyka stosowana

Informatyka stosowana

21.03.2022

Informatyka stosowana – Politechnika Warszawska rekrutacja 2022/2023

O zastosowaniu informatyki można mówić bardzo długo, ponieważ dziedzina ta już od dawna nie kojarzy się wyłącznie z użytkowaniem komputerów, czy smartfonów. Dzięki informatyce sprawnie funkcjonują banki, urzędy, biblioteki, czy domy maklerskie. Wykorzystywana jest w motoryzacji, medycynie, logistyce oraz w wielu innych dziedzinach, a rozwój jej zdaje się nie zatrzymywać. Trudno wyobrazić sobie świat bez osiągnięć informatyki. Bez niej nie moglibyśmy robić zakupów w wygodnej formie online, oglądać ulubionych filmów na popularnych platformach, zdobywać wiedzy bez wychodzenia z domu. Więcej na ten temat opowie Informatyka stosowana, czyli kierunek studiów realizowany na Politechnice Warszawskiej.

Studia na kierunku informatyka stosowana w PW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Informatyka stosowana na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności między innymi w zakresie analizy matematycznej, metod numerycznych, architektury systemów i sieci komputerowych, modelowania oprogramowania, programowania obiektowego, czy też bezpieczeństwa i ochrony danych w systemach komputerowych oraz zarządzania projektami informatycznymi. Studenci zaznajamiają się z narzędziami wytwarzania oprogramowania, przetwarzaniem danych multimedialnych, bezpieczeństwem aplikacji mobilnych, a także zarządzaniem infrastrukturą sieciową.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka stosowana na Politechnice Warszawskiej charakteryzują się bogatym programem nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • algebra liniowa,
 • systemy operacyjne,
 • języki i metody programowania,
 • teoria obwodów i sygnałów,
 • algorytmy i struktury danych,
 • programowanie obiektowe,
 • kompresja danych,
 • metody optymalizacji

 

Nabywane umiejętności

Studenci Informatyki stosowanej na Politechnice Warszawskiej nabywają umiejętności między innymi w zakresie stosowania nowoczesnych technik przetwarzania, przechowywania i prezentowania danych, analizy funkcjonowania, metod projektowania, modelowania, konstrukcji i eksploatacji sprzętu i oprogramowania komputerowego.

 

Sprawdź

Politechnika Warszawska kierunki studiów

Politechnika Warszawska rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Ponadto, rozwijają kompetencje w zakresie organizowania i zarządzania pracą zespołu, jak również analizowania problemów i wyciągania wniosków oraz podejmowania decyzji.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci studiów na kierunku Informatyka stosowana na Politechnice Warszawskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako projektanci i twórcy oprogramowania, administratorzy sieci komputerowych, specjaliści do spraw bezpieczeństwa systemów informatycznych, analitycy i administratorzy złożonych systemów informatycznych, kierownicy zespołów programistycznych.

 

Opinie

Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Zastanawiając się nad podjęciem kształcenia na kierunku Informatyka stosowana warto zainteresować się omawianą przez nas uczelnią. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Daniel, student Informatyki stosowanej mówi:

„Politechnika Warszawska jest wymagającą uczelnią. W studia trzeba włożyć sporo wysiłku, ale to świadczy o tym, że są to studia praktyczne, które nie polegają na zdobyciu suchej, teoretycznej wiedzy.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę stosowaną na Politechnice Warszawskiej:

Absolwent kierunku Informatyka stosowana na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • sztucznych sieci neuronowych,
 • metod matematycznych stosowanych we współczesnej inżynierii oprogramowania,
 • stosowania nowoczesnych technik przetwarzania, przechowywania i prezentowania danych  przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych i multimedialnych,
 • zarządzania projektami IT,
 • techniki mikroprocesorowej,
 • ochrony danych w systemach informatycznych,
 • metod tworzenia aplikacji bazodanowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka stosowana:

Absolwent kierunku Informatyka stosowana na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi jako:

 • projektant i twórca oprogramowania,
 • pracownik naukowy,
 • kierownik zespołów programistycznych,
 • analityk i administrator złożonych systemów informatycznych,
 • projektant, twórca i administrator sieci komputerowych,
 • specjalista do spraw bezpieczeństwa systemów informatycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska

Komentarze (0)