Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
11.10.2024
Pojęcie „Internetu rzeczy” zostało użyte po raz pierwszy w 1999 roku przez brytyjskiego przedsiębiorcę Kevina Ashtona, jednak sama koncepcja jest nieco starsza, bowiem zaczęto nad nią pracować w latach osiemdziesiątych XX wieku. Mówiąc najprościej, Internet rzeczy jest systemem urządzeń elektronicznych, które mogą komunikować się i wymieniać dane za pomocą sieci i bez ingerencji człowieka. O jakich urządzeniach mówimy? Mogą to być telewizory, roboty sprzątające, lodówki, zegarki, czy samochody posiadające specjalne funkcje, ale Internet rzeczy poszerza obszar zainteresowań, kierując się w stronę urządzeń medycznych, a nawet całych miast. Internet rzeczy, określany skrótem IoT, to zagadnienie, o którym mówi się coraz głośniej i częściej. Dlatego też coraz więcej uczelni oferuje kształcenie w jego zakresie. Na przykład? Politechnika Warszawska.
Studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy w PW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy na temat projektowania urządzeń dedykowanych do zastosowań Internetu rzeczy. Studenci poznają sposoby odbierania danych z sieci czujników i urządzeń Internetu rzeczy, a następnie ich przetwarzania, uczą się jak projektować układ lub aplikację do rozwiązania określonego problemu według metody Design Thinking, a także jak wybrać właściwe narzędzia do efektywnego zaprojektowania i wykonania urządzenia oraz stworzenia oprogramowania. Ponadto, zaznajamiają się z działaniem sieci pakietowych oraz regułami konfiguracji urządzeń sieciowych, zasadami opracowywania koncepcji i projektowania inteligentnego urządzenia IoT, jak również zasadami tworzenia oprogramowania mikrokontrolera na potrzeby konkretnych urządzeń.
Progi punktowe na kierunek inżynieria internetu rzeczy - Politechnika Warszawska
Kandydaci na Politechnika Warszawska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek inżynieria internetu rzeczy musieli uzyskać co najmniej 184 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Politechnika Warszawska
Inżynieria Internetu rzeczy główne przedmioty:
Studenci Inżynierii Internetu rzeczy nabywają umiejętności między innymi w zakresie opracowywania koncepcji i projektowania inteligentnego urządzenia IoT, doboru podzespołów i budowania prototypu, projektowania i programowania aplikacji rozproszonych, korzystania z zaawansowanych technik sieciowych, programowania systemów mikroprocesorowych, projektowania i uruchamiania systemów wbudowanych, wykorzystywania specjalistycznej aparatury pomiarowej, montażu, uruchamiania i weryfikacji zgodności parametrów urządzenia z założeniami projektu.
Sprawdź
Politechnika Warszawska kierunki studiów
Politechnika Warszawska rekrutacja
Rekrutacja na studia w Warszawie
Jak przedstawiają się perspektywy zawodowe? Absolwenci studiów na kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w laboratoriach, przedsiębiorstwach produkcyjnych, ośrodkach badawczych, firmach konsultingowych.
Studia w Warszawie to pojęcie szerokie, złożone z niezliczonej ilości elementów. Edukacyjna oferta stołecznego miasta jest bardzo bogata i każdy zainteresowany zdobyciem wysokiej jakości wykształcenia odnajdzie w nim coś dla siebie. Planując studiować Inżynierię Internetu rzeczy warto zapoznać się z tym, co oferuje omawiana przez nas uczelnia. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Adam, student Inżynierii Internetu rzeczy mówi:
„Inżynieria Internetu rzeczy to kierunek nowoczesny i tylko na Politechnice Warszawskiej ma rzeczywiście wymiar praktyczny, bo składa się z zajęć projektowych. „
Studia na kierunku inżynieria internetu prowadzone są przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zlokalizowany przy ul. Nowowiejskiej 15/19 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 234 7497
Absolwent kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska