Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
15.10.2024
Najważniejszym zadaniem pedagogiki specjalnej jest niesienie pomocy i wsparcia osobom z różnymi ograniczeniami, które wpływają na proces kształcenia, wychowania, czy socjalizacji. Istotą jest nauczanie, wspomaganie wychowywania oraz korygowanie pewnych deficytów, obniżonych funkcji, jak również zastępowanie słabych stron mocnymi. Pedagogika specjalna skupia się na osobach o różnych rodzajach i stopniach upośledzenia, dlatego łączy się z fizjologią, neurologią, psychiatrią, czy psychologią, jak również zwraca uwagę na osoby szczególnie uzdolnione, podpowiadając w jaki sposób dostosować program edukacyjny do potrzeb ucznia, aby jak najlepiej rozwijać jego talent. Pedagogika specjalna to interesujący kierunek studiów, kształcący nauczycieli na wysokim poziomie z uwzględnieniem potrzeb współczesnego społeczeństwa i współczesnej edukacji. Można go odnaleźć w katalogu dydaktycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Studia na kierunku pedagogika specjalna w UW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Pedagogika specjalna na Uniwersytecie Warszawskim umożliwia pozyskanie wiedzy w zakresie biomedycznych i psychologicznych teorii rozwoju człowieka, psychologicznych, psychiatrycznych i biomedycznych uwarunkowań pracy z osobami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, środków i form organizowania procesu edukacji i nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, edukacji i rehabilitacji i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną. Studenci uczą się jak projektować zajęcia, wspierać osobę ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, diagnozować podstawowe trudności, dostosowywać programy dydaktyczne, wychowawcze i profilaktyczne do aktualnych potrzeb uczniów w grupach zróżnicowanych, w tym z niepełnosprawnością na różnych etapach ich życia.
Pedagogika specjalna główne przedmioty:
Studenci Pedagogiki specjalnej nabywają umiejętności między innymi w zakresie projektowania zajęć, aktywizowania, doradzania i wspierania osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, dostosowywania metod pracy oraz programów dydaktycznych do potrzeb uczniów w grupach zróżnicowanych.
Sprawdź
Uniwersytet Warszawski kierunki studiów
Uniwersytet Warszawski rekrutacja
Rekrutacja na studia w Warszawie
Ponadto, studenci nabywają umiejętności w zakresie rozpoznawania rodzajów niepełnosprawności, podejmowania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów, jak również wyszukiwania i zarządzania informacją oraz analizowania własnych działań.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w świetlicach socjoterapeutycznych, szkołach specjalnych, placówkach opiekuńczych, domach dziecka, warsztatach terapii zajęciowej.
Pedagogika specjalna jest kierunkiem popularnym i łatwo dostępnym w ofertach dydaktycznych. Ilość propozycji kształcenia może jednak sprawiać pewne problemy, bowiem na którą z nich się zdecydować? Zastanawiając się nad podjęciem studiów w Warszawie warto przyjrzeć się bliżej omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Karolina, studentka Pedagogiki specjalnej mówi:
„Uniwersytet Warszawski to uczelnia dla osób ambitnych, które chcą dużo wiedzieć i dużo potrafić. Zajęć jest sporo, program wypełniony jest po brzegi, ale jest to program, który przygotowuje do pracy, do wykonywania obowiązków zawodowych. Warto więc tutaj studiować.”
Studia na kierunku pedagogika specjalna prowadzone są przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego zlokalizowany przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 55 30 818
Absolwent kierunku Pedagogika specjalna na Uniwersytecie Warszawskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Pedagogika specjalna na Uniwersytecie Warszawskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski