Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
30.09.2024
Kadry i płace to złożone zagadnienie. To całokształt działań dotyczących rozliczania osób, które zatrudnione są w danej firmie, i które wynikają z szeregu obowiązków, przed którymi stoi pracodawca. Tymi działaniami zajmują się wykształceni specjaliści, których obowiązkiem jest między innymi wypłacanie wynagrodzeń pracownikom. Aby ustalić ich wysokość prowadzi się ewidencję czasu pracy, oblicza należną kwotę różnego rodzaju dodatków i pilnuje, aby wszystkie procesy związane z wypłatami zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującym prawem. Brzmi skomplikowanie? Być może, ale w zrozumieniu wszystkich elementów związanych z prawem pracy oraz zatrudnianiem pracowników pomogą studia na Uniwersytecie Łódzkim.
Studia na kierunku prawo zatrudnienia - kadry i płace w UŁ | |
---|---|
Forma studiów | niestacjonarne |
Poziom studiów | studia II stopnia |
Czas trwania | 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Prawo zatrudnienia- kadry i płace na Uniwersytecie Łódzkim umożliwia pozyskanie wiedzy na temat prawnych i finansowych aspektów zatrudniania pracowników oraz nabycie umiejętności w zakresie kadrowo- płacowej obsługi przedsiębiorców oraz podmiotów administracji publicznej. Studenci zaznajamiają się z aktualnymi regulacjami prawnymi z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, prawa podatkowego i prawa ubezpieczeń społecznych, jak również z zasadami związanymi z prowadzeniem dokumentacji i ewidencji, czy obsługą programów kadrowo- płacowych. Ponadto, zdobywają wiedzę w zakresie nowoczesnych podstaw zatrudniania, rozstrzygania sporów ze stosunku pracy, czy wykorzystywania środków publicznych związku z zatrudnieniem.
Prawo zatrudnienia - kadry i płace główne przedmioty:
Studenci kierunku Prawo zatrudnienia- kadry i płace pozyskują wiedzę teoretyczną i rozwijają praktyczne umiejętności. Zdobywają wiedzę o unormowaniach prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego oraz prawa cywilnego, zaznajamiają się z zasadami rozliczania płac, poznają zasady tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości.
Sprawdź
Uniwersytet Łódzki kierunki studiów
Uczą się analizować i interpretować teksty prawne, sporządzać dokumenty i pisma procesowe z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także projektować strategie działań w polityce kadrowo- płacowej.
Jak przedstawiają się perspektywy zawodowe? Absolwenci studiów na kierunku Prawo zatrudnienia- kadry i płace na Uniwersytecie Łódzkim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako specjaliści do spraw kadr i płac, specjaliści do spraw polityki kadrowej, specjaliści do spraw personalnych, specjaliści do spraw zarządzania personelem i wynagrodzeniami.
Studia w Łodzi to szerokie i złożone zagadnienie. W mieście centralnej Polski funkcjonuje wiele uczelni, które oferują kandydatom najróżniejsze kierunki kształcenia. Co oczywiste, w edukacyjnej przestrzeni odnaleźć można omawiany przez nas kierunek, który prowadzony jest przez Uniwersytet Łódzki. Czy warto studiować właśnie tutaj? Co o uczelni mówią sami studenci? Jakie ma Uniwersytet Łódzki opinie? Daria, studentka Prawa zatrudnienia- kadr i płac mówi:
„Wybrałam takie studia, które otwierają możliwości na rynku pracy. Wybrałam takie studia, z których płynie wiedza potrzebna i często poszukiwana. Wybrałam studia na Uniwersytecie Łódzkim, ponieważ to jedna z najlepszych uczelni w kraju.”
Studia na kierunku prawo zatrudnienia – kadry i płace prowadzone są przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zlokalizowanego przy ul. Kopcińskiego 8/12 w Łodzi.
Kontakt:
tel. 42 635 46 48
Absolwent kierunku Prawo zatrudnienia- kadry i płace na Uniwersytecie Łódzkim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Prawo zatrudnienia- kadry i płace na Uniwersytecie Łódzkim znajdzie zatrudnienie między innymi jako:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki