Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
05.04.2024
Fizjoterapia jest nauką o metodach leczenia środkami naturalnymi. Nietrudno odgadnąć, iż jest dyscypliną starą jak świat, bowiem różnego rodzaju zabiegi stosowane były niemal od zawsze, ponieważ los człowieka zależał od jego sprawności. Dzisiaj Fizjoterapia określana jest mianem zawodu przyszłości, a fizjoterapeuci stanowią trzecią najliczniejszą grupę zawodów medycznych. Zajmują się likwidacją skutków lub łagodzeniem procesów chorobowych i ich następstw, a także przywracaniem sprawności człowieka w ciągu całego jego życia. Gdzie kształcą się fizjoterapeuci? W Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.
Studia na kierunku fizjoterapia w WSZ GDAŃSK | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu. Studenci poznają rozwój, budowę i funkcje organizmu człowieka w warunkach prawidłowych i patologicznych, zasady oddziaływania sił mechanicznych na organizm człowieka zdrowego i chorego, mechanizm działania czynników fizykalnych na organizm człowieka oraz oddziaływanie zabiegów fizykalnych w leczeniu osób z różnymi chorobami i dysfunkcjami, zasady działania wyrobów medycznych oraz zasady ich stosowania.
Fizjoterapia główne przedmioty:
Dzięki zajęciom klinicznym oraz praktykom studenci Fizjoterapii mają możliwość kontaktu między innymi z: pacjentami po skomplikowanych operacjach ortopedycznych, pacjentami po skomplikowanych operacjach neurochirurgicznych, schorzeniami reumatycznymi, chorobami i problemami z zapaleniem stawów, czy bólami kręgosłupa.
Studenci Fizjoterapii w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie wykonywania zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masażu i terapii manualnej oraz specjalnych metod fizjoterapii, interpretowania wyników badań czynnościowych, przeprowadzania testów funkcjonalnych, tworzenia i modyfikowania programów fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami, dobierania wyrobów medycznych do rodzaju dysfunkcji i potrzeb pacjenta na każdym etapie rehabilitacji.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i uzyskaniu dyplomu? Absolwenci Fizjoterapii w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach promocji zdrowia, wyborów medycznych oraz protetyki i ortotyki, terapii manualnej, diagnostyki funkcjonalnej w wieku rozwojowym, programowania rehabilitacji w chorobach wewnętrznych, czy sportu osób z niepełnosprawnościami. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w placówkach służby zdrowia, sanatoriach, uzdrowiskach, klubach sportowych, gabinetach odnowy biologicznej, przychodniach i gabinetach rehabilitacyjnych, centrach fitness, specjalistycznych przychodniach lekarskich.
Fizjoterapia jest kierunkiem, który bardzo szybko zdobywa nowe rzesze sympatyków chętnych do nauki. Oznacza to, że odnalezienie jej w katalogach edukacyjnych nie jest zbyt trudne. Gdzie można studiować ją w Gdańsku? Przede wszystkim w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku opinie? Rafał, student Fizjoterapii mówi:
„Wyższa Szkoła Zdrowia kształci specjalistów. Ciekawy program, mnóstwo zajęć praktycznych i wykładowcy, którzy są doświadczonymi fachowcami. To wszystko sprawia, że nauka nie tylko sprawia przyjemność i satysfakcję, ale również daje pewność i gwarancję, że poradzimy sobie na rynku.”
Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku