Ekonomia

Ekonomia

27.03.2024

Ekonomia – Uniwersytet Opolski rekrutacja 2024/2025

Celem kształcenia jest, przede wszystkim, zdobycie szerokiej wiedzy ekonomicznej i umiejętności niezbędnych do funkcjonowania na konkurencyjnym rynku pracy. Ekonomia matematyczna, makroekonomia, ekonomia międzynarodowa, polityka społeczna i gospodarcza – to tylko niewielki zarys tego, co stanowi o jakości kształcenia na kierunku Ekonomia Uniwersytetu Opolskiego.

Studia na kierunku ekonomia w UO
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia ekonomiczne do najłatwiejszych nie należą, a w gronie przedmiotów z jakimi należy się zmierzyć można wyróżnić takie dziedziny jak: geografia gospodarcza, socjologia, rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, marketing terytorialny, modele makroekonomiczne. Realizowane przedmioty mają wyposażyć w wiedzę na temat profesjonalnych metod badania zjawisk i procesów ekonomicznych, pozwalających efektywnie rozwiązywać problemy ekonomiczno- finansowe podmiotów rynkowych. Rozwijają umiejętność działania w konkurencyjnym otoczeniu krajowym, międzynarodowym i globalnym oraz prowadzą do sprawnego posługiwania się narzędziami analitycznymi, pozwalającymi rozpoznać sytuację przedsiębiorstwa oraz jego otoczenie oraz zdolności wdrażania strategii działania firmy. Z bagażem wiedzy i kompetencji, absolwenci kierunku Ekonomia mogą zostać pracownikami wielu różnych przedsiębiorstw i instytucji, dyrektorami banków, właścicielami małych i średnich przedsiębiorstw, kierownikami wyższych i średnich szczebli w dużych przedsiębiorstwach, pracownika administracji szczebla samorządowego.

Kandydaci na studia, przed obraniem konkretnego kierunku kształcenia, zadają wiele pytań mających pomóc im w dokonaniu wyboru. Jakie ma Uniwersytet Opolski opinie? Marlena, studentka I- stopnia Ekonomii mówi:

„Wybrałam Ekonomię na Uniwersytecie Opolskim z różnych względów. Po pierwsze, chciałam wybrać specjalność „Gospodarka finansowa i rachunkowość przedsiębiorstwa”, a po drugie chciałam wziąć udział w wymianie studenckiej i wyjechać albo do Wilna, gdzie mam rodzinę, albo do Dijon, we Francji.”

 

Gdzie studiować ekonomię na Uniwersytecie Opolskim

Studia na kierunku ekonomia prowadzone są przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego zlokalizowany przy ul. Ozimskiej 46a w Opolu.

Kontakt:

tel. (77) 40 16 912

http://we.uni.opole.pl/

 

Ekonomia Uniwersytet Opolski limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne I stopnia: 60
  • studia stacjonarne II stopnia: 30

 

Ekonomia Uniwersytet Opolski ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Ekonomię na Uniwersytecie Opolskim:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • prawidłowości funkcjonowania rynku oraz roli człowieka w kształtowaniu jego struktur,
  • projektowania zadań badawczych,
  • interpretacji zjawisk ekonomicznych, społecznych i finansowych,
  • prowadzenia analiz ekonomicznych procesów zachodzących w gospodarce, na rynku i przedsiębiorstwie,
  • wskazywania przyczyn i skutków podejmowanych decyzji gospodarczych,
  • kierowania zespołem ludzi, dobierania środków i metod pracy,
  • poruszania się w europejskiej przestrzeni społeczno- gospodarczej,
  • zarządzania projektami,
  • wdrażania strategii działania firmy,
  • ewidencji księgowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Ekonomia:

Absolwent kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Opolskim może znaleźć zatrudnienie:

  • w jednostkach biznesowych oraz publicznych,
  • w przedsiębiorstwach,
  • na stanowisku analityka i doradcy w zakresie gospodarki finansowej,
  • w sferze doradztwa finansowego,
  • w roli konsultanta w jednostkach administracji rządowej,
  • w instytucjach realizujących politykę gospodarczą i społeczną,
  • w jednostkach wspierających podmioty gospodarcze.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Opolski

Komentarze (4)

Piotr odpowiedz

Zbychu, ja jestem na polibudzie. Tu jest podobnie, teoria i mało praktyki. Zastanawiam się nad zmianą kierunku, albo rozpoczęciem innego.

Zbychu odpowiedz

Studiowałem Ekonomię, jakiś czas temu, dużo teorii nieadekwatnej do rzeczywistości. Ekonomistów wypuszczają dużo na rynek, podobnie jak osób po zarządzaniu, wszyscy chcą rządzić i zarządzać ale nie wiedzą jak bo znają tylko teorię. Myślę że ten kierunek trzeba zreformować tak aby uczyć się przyszłościowych zawodów. Kumpela studiowała równocześnie jakiś inny kierunek też na Wydziale ekonomicznym i mówiła że jest super. Mieli jakieś programy graficzne, analizowali dużo fajnych danych i zależności dotyczących rozwoju miasta czy osiedla. Mieli burze mózgów i zadania problemowe, typu co zrobić i jakie wdrożyć rozwiązania żeby zatrzymać wodę w mieście bezkosztowo. Patrząc na zmiany klimatu, to ma to jakiś sens i przyszłość.

Gość odpowiedz

Co wiecie o Ekonomii na Uni?

Feel the Students Flow odpowiedz

Ekonomia to nie wszystko. Nie wszystcy wiedzą że Wydział Ekonomiczny w Uniwersytecie Opolskim prężnie się rozwija i oferuje nowe kierunki studiów, m.in. Gospodarkę Przestrzenną, Turystykę oraz Finanse.