Emisja i higiena głosu - studia podyplomowe w Trójmieście

Emisja i higiena głosu - studia podyplomowe w Trójmieście

Emisja i higiena głosu - studia podyplomowe w Trójmieście
Dodaj do ulubionych

Emisja i higiena głosu - studia podyplomowe w Trójmieście

Studia na kierunku emisja i higiena głosu to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Emisja i higiena głosu to studia podyplomowe w Trójmieście, których celem jest poprawa umiejętności słuchaczy z zakresu właściwego korzystania z aparatu mowy bez zbędnego wysiłku oraz obciążania gardła czy strun głosowych.

Studia przygotowują absolwentów do pełnienia roli specjalistów od emisji głosu – czyli logopedów, którzy pomagają osobom pracującym głosem i mającym z tym kłopoty.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek emisji i higieny głosu - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Trójmieście na kierunku emisja i higiena głosu przeznaczone są dla dyplomowanych logopedów, czyli absolwentów drugiego stopnia na kierunku logopedia, studiów magisterskich oraz podyplomowych logopedycznych lub magisterskich studiów filologii polskiej ze specjalnością logopedyczną.

To też idealny wybór dla absolwentów innych studiów, które zapewniają pełne kwalifikacje do pełnienia roli logopedy. W procesie rekrutacji należy też dostarczyć swoje CV z opisanym doświadczeniem zawodowym oraz kompetencjami zawodowymi.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz komplet dostarczonych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EMISJA I HIGIENA GŁOSU?

Studia na kierunku emisja i higiena głosu obejmują 220 godziny dydaktyczne, które odbywają się w trybie niestacjonarnych zjazdów raz w miesiącu. Słuchacze są zobowiązani do zaliczenia wszystkich przedmiotów przewidzianych w programie studiów oraz do obrony pracy dyplomowej.

W trakcie jednego roku kształcenia studenci uczestniczą w zajęciach w formie wykładów obejmujących zakres foniatrii, zagadnienia z anatomii i fizjologii narządu głosu, elementów edukacji muzycznej, metodyki emisji głosu czy pracy nad tekstem.

Kadrę dydaktyczną stanowią doświadczeni nauczyciele akademiccy oraz praktycy z zakresu foniatrii, edukacji muzycznej czy dyrygentury chóralnej, którzy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku emisja i higiena głosu, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku emisja i higiena głosu uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które potwierdza jednocześnie efekty uczenia określone w programie kształcenia.

Potrafią prowadzić efektywną diagnozę oraz terapię schorzeń głosu, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne czy odpowiednią pracę nad głosem na tekście mówionym. Znają zasady właściwej emisji – prawidłowej postawy, oddechu, świadomości oraz koordynacji ciała. Wykorzystują rezonatory oraz artykulację.

Absolwent ma także opanowane podstawy emisji głosu z autokorekcją oraz wymowę sceniczną. Zna przydatne techniki retoryczne oraz stylistyczne, które zastosuje w trakcie wystąpień publicznych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EMISJA I HIGIENA GŁOSU?

Studia na kierunku emisja i higiena głosu, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EMISJA I HIGIENA GŁOSU

Absolwenci studiów na kierunku emisja i higiena głosu mogą współpracować z osobami, które przygotowują się do pracy zawodowej głosem lub z osobami, które już tak pracują – z nauczycielami, dziennikarzami, pracownikami medialnymi, prawnikami, księżami oraz studentami tych kierunków.

Po ukończeniu studiów w zakresie emisji i higieny głosu absolwenci będą stanowić kadrę specjalistów, którzy prowadzą terapię głosową u podopiecznych z chorobami krtani. Będą mogli także prowadzić zajęcia specjalistyczne w zakresie profilaktyki głosu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku emisja i higiena głosu

  • terapia emisji głosu,
  • poradnie specjalistyczne foniatryczne,
  • poradnie laryngologiczne,
  • gabinety logopedyczne.

Studia na kierunku emisja i higiena głosu obejmują aktualne treści programowe, dzięki którym absolwenci nabywają praktyczne umiejętności w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii emisji głosu.

Komentarze (0)