Studia prawnicze

Największy wybór studiów

prawnicznych w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków prawnicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia prawnicze

Prawo to jeden z bardziej obleganych kierunków. Od wielu lat prawo znajduje się w ścisłej czołówce listy najczęściej wybieranych kierunków. Świadczy to o prestiżu, jakim cieszą się te studia. Z drugiej strony duża ilość absolwentów powoduje, że rynek pracy staje się nimi przesycony.

Podczas rekrutacji na studia prawnicze pod uwagę brane są wyniki z matury z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka obcego. Niektóre wyższe uczelnie uwzględniają również wyniki z egzaminów z języka polskiego, matematyki, geografii. 

Studia prawnicze są studiami jednolitymi. Trwają pięć lat i nie występuje na nich podział na studia licencjackie i magisterskie. Pierwszy rok studiów to przedmioty „wprowadzające”: logika, historia prawa, filozofia, ekonomia, socjologia, język łaciński.  Podczas kolejnych lat zapoznasz się praktycznie z każdą gałęzią prawa: prawem administracyjnym, karnym, cywilnym, finansowym, europejskim, handlowym, gospodarczym.  Na trzecim roku studenci decydują się na wybór jednej ze specjalizacji. W ofercie praktycznie każdego uniwersytetu znajdziesz ścieżkę cywilnoprawną, karnoprawną, gospodarczą, publicznoprawną, europejską. Decydując się na daną ścieżkę, skupiasz się na przedmiotach, które najbardziej cię interesują i z którymi chciałbyś związać przyszłość zawodową.

Aby wykonywać jeden z zawodów prawniczych (sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, komornik, notariusz, doradca podatkowy) po pięcioletnich studiach magisterskich należy ukończyć jeszcze aplikację. Trwa ona, w zależności od rodzaju, od roku do 3,5 roku, a dostają się na nią studenci, którzy zdali egzaminy wstępne. Bez ukończonej aplikacji, z samym tytułem magistra prawa, pracy szukać możesz w administracji publicznej, organizacjach samorządowych czy w firmach konsultingowych.

Kierunkiem pokrewnym do prawa jest administracja. Podczas tych studiów zdobędziesz wiedzę  z zakresu administracji, prawa, ekonomii, zarządzania publicznego i finansów.  Kierunek ten przeznaczony jest dla przyszłych pracowników administracji samorządowej, urzędów skarbowych, biur rachunkowych czy sądów. Ukończenie tego kierunki nie daje jednak podstaw do rozpoczęcia aplikacji.

Podczas rekrutacji na administrację pod uwagę brane są wyniki z matury z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka obcego, ale także wyniki z egzaminów z języka polskiego, matematyki, geografii. 

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI PRAWNICZE?

 

 

 

KIERUNKI PRAWNICZE

Miasto

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA PRAWNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA PRAWNICZE - PODYPLOMOWE

Miasto

ODKRYJ STUDIA PRAWNICZE

Miasto

Administracja studia - kierunek studiów

Nie są Ci straszne zawiłości uwarunkowań prawnych najróżniejszych instytucji?…

Administracja studia - kierunek studiów

Nie są Ci straszne zawiłości uwarunkowań prawnych najróżniejszych instytucji? Chcesz swobodnie poruszać się w przestrzeni prawa administracyjnego, metodach zarządzania oraz organizacji? Jeżeli tak to studia na kierunku administracja mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Administracja? Studia kształcą w zakresie administracji rządowej oraz samorządowej. Będą to przedmioty z szeroko pojętych dziedzin wiedzy, takich jak: ekonomia, informatyka, zarządzanie, marketing czy rachunkowość. Co więcej, nacisk będzie kładziony na prawo administracyjne, postępowanie administracyjne czy prawo cywilne.

Czytaj więcej: Administracja studia - kierunek studiów

European and international business law and EU administration studia - kierunek studiów

Przy obecnej globalizacji nauka o prawach i administracji Unii Europejskiej pełni niebagatelną…

European and international business law and EU administration studia - kierunek studiów

Przy obecnej globalizacji nauka o prawach i administracji Unii Europejskiej pełni niebagatelną rolę we współczesnej polityce międzynarodowej. Jeżeli zatem marzysz o posiadaniu faktycznego wpływu na prawo Unii Europejskiej i chciałbyś zostać inicjatorem zmian w tym kierunku to studia na kierunku European and international business law and EU administration otworzą Ci furtkę do kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim skupisz się na wiedzy z zakresu gospodarki międzynarodowej, europejskiego prawa handlowego oraz systemu prawnego i administracyjnego Unii Europejskiej. 

Czytaj więcej: European and international business law and EU administration studia - kierunek studiów

Europeistyka studia - kierunek studiów

Studia te, możesz podjąć na wielu uniwersytetach w całej Polsce. Dlatego też, programy…

Europeistyka studia - kierunek studiów

Studia te, możesz podjąć na wielu uniwersytetach w całej Polsce. Dlatego też, programy zajęć opracowane na potrzeby tego kierunku oraz realizowane specjalności, będą się różnić między sobą. Jednak ogólny podgląd na treści kształcenia wygląda niezwykle zachęcająco. W ramach studiów nauczysz się analizować zmiany zachodzące na arenie kulturalnej, społecznej oraz gospodarczej. Posiądziesz umiejętności pozwalające Ci na samodzielne przeprowadzenia projektów badawczych oraz opracowywanie uzyskanych informacji. Jako student Europeistyki, dowiesz się jak wygląda struktura Unii Europejskiej oraz na jakich zasadach funkcjonuje. Zdobędziesz także wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, socjologii oraz historii.

 

Czytaj więcej: Europeistyka studia - kierunek studiów

Humanitarian action studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia licencjackie i zastanawiasz się nad dalszą drogą edukacji? Cenisz…

Humanitarian action studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia licencjackie i zastanawiasz się nad dalszą drogą edukacji? Cenisz kontakt z ludźmi i chętnie angażujesz się w działania o charakterze pomocowym? A może gdy widzisz, że istnieją rzeczy, które można zmienić, wolisz działać niż bezczynnie stać? Chciałbyś w trakcie studiowania jednocześnie podnosić swoje kompetencje językowe i zdobywać nowe sposoby patrzenia na świat? W takim razie znalazłeś dla siebie idealne rozwiązanie, czyli studia magisterskie  na kierunku Humanitarian action!

 

Czytaj więcej: Humanitarian action studia - kierunek studiów

Kierunek Ekonomiczno - prawny studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Ekonomiczno-prawnym są połączeniem dwóch odrębnych dziedzin…

Kierunek Ekonomiczno - prawny studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Ekonomiczno-prawnym są połączeniem dwóch odrębnych dziedzin wiedzy – studiów ekonomicznych oraz studiów prawnych. Obecnie jednak coraz chętniej wykorzystuje się metody ekonomiczne do analizy regulacji prawnych. Jeżeli zatem chciałbyś studiować ciekawy, interdyscyplinarny kierunek to nie wahaj się – to może być początek Twojej wymarzonej ścieżki kariery! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Ekonomiczno-prawnym? Przede wszystkim zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu studiów prawnych i ekonomicznych oraz umiejętności analizy i interpretacji danych.

Czytaj więcej: Kierunek Ekonomiczno - prawny studia - kierunek studiów

Kryminologia studia - kierunek studiów

Chcesz zostać ekspertem w zakresie walki z przestępczością i mieć wpływ na poprawę…

Kryminologia studia - kierunek studiów

Chcesz zostać ekspertem w zakresie walki z przestępczością i mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa naszego społeczeństwa? Masz analityczny umysł oraz głowę do łamigłówek? Jeżeli zatem szukasz ciekawego kierunku o charakterze interdyscyplinarnym, który przygotuje Cię do podjęcia ciekawego zawodu to Kryminologia może być kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów Kryminologia? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu patologii społecznych, przestępczości jako zjawiska społecznego, sprawców przestępstwa oraz instytucji kontroli państwowej. Jednym zdaniem staniesz się specjalistą w zakresie kryminologii.

Czytaj więcej: Kryminologia studia - kierunek studiów

Prawno-biznesowy studia - kierunek studiów

Jak przepisy prawne wpływają na działanie przedsiębiorstwa? Współcześnie prawne…

Prawno-biznesowy studia - kierunek studiów

Jak przepisy prawne wpływają na działanie przedsiębiorstwa? Współcześnie prawne oraz ekonomiczne aspekty przenikają się, a wykształcenie specjalistów posiadających interdyscyplinarną wiedzę z zakresu tych dziedzin leży u podstaw studiów na kierunku Prawno-biznesowy. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętym biznesem, a dodatkowo chciałabyś wzbogacić swoją wiedzę to prawno-biznesowy może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawno-biznesowym? Studia kształcą w zakresie wiedzy interdyscyplinarnej opierając się na współpracy dwóch wydziałów. Zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa, finansów, ekonomii oraz zarządzania. Ta wiedza pozwoli Ci na sprawne poruszenie się w sektorze bankowym, giełdowym oraz ubezpieczeniach.

Czytaj więcej: Prawno-biznesowy studia - kierunek studiów

Prawo studia - kierunek studiów

Niewiele jest kierunków, które cieszą się tak dużą popularnością i prestiżem,…

Prawo studia - kierunek studiów

Niewiele jest kierunków, które cieszą się tak dużą popularnością i prestiżem, jaki obecnie posiada prawo. Na pewno jest to kierunek elitarny z bogatą historią sięgającą jeszcze poprzedniej ery. Współcześnie podzielone jest ono na wiele gałęzi, z którymi zapoznasz się podczas jednolitych studiów magisterskich, trwających pięć lat. Dzięki temu będziesz przygotowany do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne, a dodatkowo myślisz o podjęciu pracy w środowisku prawnym to prawo może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunki prawo? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętego prawa uzupełnionego o teorię, filozofię prawa oraz doktryn polityczno-prawnych, a także z zakresu innych nauk społecznych.

Czytaj więcej: Prawo studia - kierunek studiów

Prawo europejskie studia - kierunek studiów

Prawo europejskie to niezwykle istotne pojęcia w zakresie integracji międzynarodowej…

Prawo europejskie studia - kierunek studiów

Prawo europejskie to niezwykle istotne pojęcia w zakresie integracji międzynarodowej w Europie. Można je określić jak zbiór najważniejszych zagadnień dotyczących nauk prawnych, ale także nauk społecznych z szeroką perspektywą historyczną, polityczną, społeczną oraz kulturową. Jeżeli zatem chciałbyś studiować prawo, ale szukasz czego o bardziej zawężonym aspekcie to prawo europejskie może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo europejskie? Studia kształcą w zakresie nauk prawnych oraz politycznych wzbogaconych o terminologię z dziedziny nauk społecznych. Co więcej, obce nie będą Ci uwarunkowania integracji prawnej, politycznej oraz ekonomicznej Europy. Zdobędziesz także wiedzę z dziedziny genezy i zasad funkcjonowania Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Prawo europejskie studia - kierunek studiów

Prawo gospodarcze i podatkowe studia - kierunek studiów

Chcesz wejść prężnym krokiem w świat biznesu i dlatego szukasz studiów, które…

Prawo gospodarcze i podatkowe studia - kierunek studiów

Chcesz wejść prężnym krokiem w świat biznesu i dlatego szukasz studiów, które w pełni Cię do tego przygotują? Jak powinna wyglądać firma i jakie są główne zagrożenia dotyczące transkacji handlowych? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując prawo gospodarcze i podatkowe! Kierunek skierowany jest do osób myślących o założeniu własnej działalności gospodarczej lub podjęciu pracy w sektorze małych oraz średnich przedsiębiorstw. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to prawo gospodarcze i podatkowe może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo gospodarcze i podatkowe? Obecnie to właśnie znajomość prawa zawodowego daje możliwość odniesienia sukcesu w zakresie prowadzenia firmy.

Czytaj więcej: Prawo gospodarcze i podatkowe studia - kierunek studiów

Komentarze (0)