Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UP w Poznaniu

ul. Wojska Polskiego 28

60-637 Poznań

tel./fax. +48 61 848 7086

http://www1.up.poznan.pl/animal/

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UP w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

ul. Wojska Polskiego 28

60-637 Poznań

tel./fax. +48 61 848 7086

http://www1.up.poznan.pl/animal/

 • AGROTURYSTYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Agroturystyka

  Agroturystyka to interdyscyplinarny kierunek studiów, charakteryzujący się bogatą ofertą przedmiotów z zakresu turystyki, krajoznawstwa, ogrodnictwa, nauk społecznych i ekonomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem animacji czasu wolnego w środowisku naturalnym. Absolwent jest dobrze przygotowany do podjęcia pracy w branży turystycznej i/lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie turystyki, a w szczególności własnego gospodarstwa agroturystycznego.

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Agroturystyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy nowożytny
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Agroturystyka jest średnia ocen ze studiów I stopnia oraz ocena na dyplomie. 

   

   

  Dowiedz się więcej

 • BIOLOGIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Biologia
  Biologia łączy szerokie spektrum przedmiotów o charakterze podstawowym i stosowanym w zakresie biologii zwierząt i roślin. Absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy m.in w laboratoriach, jednostkach naukowych, szkolnictwie, rezerwatach przyrody, parkach narodowych oraz ogrodach zoologicznych.
   
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Biologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy nowożytny 
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, matematyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biologia jest średnia ocen ze studiów I stopnia oraz ocena na dyplomie. 

   

   

  Dowiedz się więcej

 • NEUROBIOLOGIA Stopień: II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Neurobiologia

  Neurobiologia – interdyscyplinarne studia skoncentrowane wokół budowy, funkcji i rozwoju ośrodkowego układu nerwowego zwierząt i człowieka w warunkach fizjologicznych i patologicznych. Absolwenci otrzymują wspólny dyplom ukończenia studiów prowadzonych wspólnie przez cztery poznańskie Uczelnie (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Akademię Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy).

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Neurobiologia jest wynik egzaminu, testu lub rozmowy kwalifikacyjnej. 

   

   

  Dowiedz się więcej

 • WETERYNARIA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Weterynaria
  Weterynaria – studia te są szczególnie atrakcyjne dla osób wykazujących zainteresowanie leczeniem zwierząt i profilaktyką weterynaryjną, umożliwiają zdobycie wiedzy na temat funkcjonowania organizmów zwierzęcych. Absolwent uzyskuje prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii. Może oceniać stan zdrowia zwierząt, zapobiegać, rozpoznawać i leczyć choroby zwierząt, wykonywać zabiegi chirurgiczne, a także prowadzić nadzór weterynaryjny. Jest dobrze przygotowany do podjęcia pracy w lecznicach dla zwierząt, laboratoriach diagnostycznych oraz instytucjach naukowo-badawczych i doradczych.  
   
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Weterynaria brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy nowożytny
  • Biologia
  • Chemia

  Dowiedz się więcej

   

 • ZOOTECHNIKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Zootechnika
  Zootechnika umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu hodowli i produkcji zwierzęcej, uzupełnionych podstawami produkcji roślinnej, zagadnieniami ekonomiczno-społecznymi, organizacyjnymi oraz związanymi z ochroną przyrody. Studenci mają do wyboru kilka specjalności - mogą studiować zootechnikę nie tylko w ujęciu klasycznym, lecz także ze zwróceniem większej uwagi na kwestie ekologii lub na zagadnienia chowu i hodowli zwierząt amatorskich oraz żyjących na wolności. Absolwenci są przygotowani do pracy w szeroko rozumianym rolnictwie oraz instytucjach naukowo-badawczych i doradczych.
  Na kierunku zootechnika prowadzone są anglojęzyczne studia drugiego stopnia animal production management, prowadzone we współpracy z partnerami zagranicznymi oraz krajowymi podmiotami gospodarczymi, umożliwiające zdobycie pogłębionych kompetencji zawodowych, wymaganych na polskim i międzynarodowym rynku pracy.

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zootechnika brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy nowożytny
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, matematyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Zootechnika jest średnia ocen ze studiów I stopnia oraz ocena na dyplomie. 

   

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (4)

enigma Ocena

5!

Natalia Ocena

Polecam z czystym sercem każdemu zainteresowanemu! Super wydział, wykładowcy mili, uprzejmi i pomocni - nie spotkałam się z wymienionymi wcześniej przez użytkowniczkę Katarzynę zachowaniami z ich strony. Wiedza teoretyczna idzie w parze z praktyką. Polecam!!!

wet Ocena

A ja totalnie nie zgadzam się z tą opinią. W trakcie studiów zdobyłam wiedzę praktyczną i teoretyczną, poznałam wspaniałych ludzi! A dodatkowo - w przyjemnej atmosferze. Nikt nigdy nie potraktował mnie z pogardą. Wykładowcy zawsze byli pomocni. Polecam każdemu !

Katarzyna Ocena

Uczelnia i wydział są otwarte na studentów, gdy wie się z kim porozmawiać lub załatwić jakieś sprawy z reguły idzie bez problemu, są również możliwości rozwoju (zwłaszcza fajne opcje praktyk zagranicznych, staży, ERASMUS itd). Kadra jest bez dwóch zdań wykwalifikowana, każdy zna się na tym co robi. I tu moja lista zalet się kończy. To co najbardziej zraziło mnie do tego wydziału to podejście większości (tu zaznaczam: nie wszystkich!) wykładowców do studentów. Nieustannie spotykałam się z nonszalancją, ignorancją czy zwyczajnym 'popychaniem' studenta bazując na założeniu "ja jestem AŻ Profesorem/Doktorem/Doktorantem, a student to TYLKO student i nie zasługuje na szacunek". Bardzo mocno to odczuwałam, zwłaszcza że wcześniej studiowałam na innej państwowej uczelni gdzie kadra odnosiła się do studentów z dużym szacunkiem już od pierwszego roku studiów. Zdarzyło się również, że jeden z prowadzących przeklinał na zajęciach i oblewał "po złości" dobrze zrobione prace, co uważam za niedopuszczalne. Na koniec podkreślę, że w trakcie studiów miałam dobre wyniki więc ten komentarz nie jest moją osobistą 'zemstą' za oblanie egzaminu czy roku.