Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Fizjoterapia w Poznaniu jest kierunkiem, który kojarzy nam się z obszarem nauk medycznych. Słusznie, ale nie oznacza to, że można go studiować wyłącznie w uczelniach medycznych. Fizjoterapia coraz częściej pojawia się w ofertach edukacyjnych także innych uczelni i nie oznacza to, że jakość kształcenia jest niższa.

Fizjoterapia to kierunek wymagający. Wymagający skupienia, dokładności, a nawet siły fizycznej. Ale warto go studiować przede wszystkim po to, aby nauczyć się pomagać innym.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studenci Fizjoterapii otrzymują wysokiej jakości wykształcenie oraz przygotowanie zawodowe, zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia. Konkretyzując, otrzymują przygotowanie do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych.

Decydując się na podjęcie studiów medycznych należy wiedzieć, że czekają nas lata intensywnej nauki. Programy nauczania są bogate, rozbudowane, a co najważniejsze nie występują w nich przedmioty nieistotne, mające tylko wypełnić luki w siatce zajęć.

Wykształcenie, jakie zdobywają studenci Fizjoterapii złożone jest z wielu dziedzin. W toku studiów zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi między innymi:

  • anatomii prawidłowej człowieka,
  • fizjologii,
  • biomechaniki,
  • kinezjologii.

 

Oprócz tego, zdobywają wiedzę w zakresie terapii manualnej, fizykoterapii, masażu leczniczego, czy metodyki nauczania ruchu.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Studiowanie w Poznaniu Fizjoterapii to proces, w którym zdobywa się wiedzę teoretyczną oraz wiedzę praktyczną. Co ważne, studenci tego kierunku powinni posiadać predyspozycje psychofizyczne do pracy z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi, a także być na tyle sprawni fizycznie, by móc poprawnie demonstrować i przeprowadzać ćwiczenia fizyczne z tymi osobami.

Jak wiadomo, najważniejsze są umiejętności. Tych do zdobycia jest bardzo wiele. Studenci Fizjoterapii uczą się interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu, biomechanicznej analizy postawy ciała, analizy prostych i złożonych ruchów człowieka w warunkach prawidłowych i różnych zaburzeniach układu ruchu.

Na tym, oczywiście, nie koniec. W dalszej części procesu kształcenia studenci rozwijają umiejętności wykonywania ćwiczeń leczniczych, wykonywania zabiegów manualnych, wykonywania zabiegów fizykalnych, wykonywania badań i testów niezbędnych dla doboru środków fizjoterapii. I na tym również nie koniec.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Wykwalifikowani fizjoterapeuci są niemal na wagę złota. Na skutek wypadków i schorzeń coraz więcej osób ma problemy z poruszaniem się i samodzielnym funkcjonowaniem. Tylko prawdziwi specjaliści mogą im pomóc.

A gdzie tych specjalistów można spotkać? Absolwenci Fizjoterapii pracują między innymi w placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, ośrodkach sportowych, jak również jednostkach badawczych, administracji państwowej i samorządowej, zakładach pracy chronionej.

Co należy podkreślić, ukończenie studiów upoważnia absolwenta do przystąpienia do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego, po zdaniu którego uzyskuje prawo wykonywania zawodu.

Sprawdź

Studia medyczne w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - POZNAŃ

Komentarze (0)