Studia na kierunku prawo w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku prawo w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku prawo w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku prawo w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Życie maturzystów wcale nie należy do najłatwiejszych. Przygotowania do egzaminów, poszukiwania kierunku idealnego, decyzja o tym, gdzie studiować – wkraczanie w dorosłość na tym etapie może okazać się przytłaczające. Do tego dochodzi także wybór trybu kształcenia. Który z nich będzie najlepszy? Uczelnie w Łodzi w przypadku nauki na studiach prawniczych przygotowały aż trzy propozycje. Na kandydatów czekają studia stacjonarne, niestacjonarne oraz online. Warto zapoznać się z krótką charakterystyką każdego z nich, by podjąć decyzję w oparciu o rzetelne informacje!

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne są obecnie wiodącym trybem kształcenia. To właśnie one są najchętniej wybierane przez maturzystów i dotyczy to w szczególności uczelni publicznych. Kształcenie dzienne pozwala wtedy na uniknięcie opłat za czesne. Ich studenci mogą więc zaoszczędzić niemało pieniędzy! Semestr kształcenia niestacjonarnego potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych!

Studenci w pierwszych latach kształcenia, mimo że rozpoczynają pierwsze dorosłe kroki, nie są często w 100% samodzielni. Wtedy też nieocenione jest wsparcie rodziców, którzy pomagają utrzymać się w dużym mieście. Studia dzienne na publicznej uczelni są zatem atrakcyjne pod kątem ekonomicznym i sprawiają, że zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na opłacenie wynajmowanego mieszkania czy akademika.

A jak wygląda organizacja zajęć w tym trybie? Wykłady oraz ćwiczenia praktyczne mają regularny charakter. Odbywają się bowiem od poniedziałku do piątku. Będzie to wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla tych studentów, którzy cenią sobie regularność i systematyczność w zdobywaniu wiedzy.

 

Studia niestacjonarne

Niektórzy studenci jednak decydują się rozpocząć kształcenie w trybie niestacjonarnym. To wygodna forma nauki w szczególności dla osób chcących zapewnić sobie większą elastyczność. Zajęcia w tym trybie odbywają się najczęściej podczas weekendowych zjazdów.

Niektóre ośrodki akademickie oferują studia w formie trybu wieczorowego. Wtedy też zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku – niejednokrotnie studenci też na uczelni spędzają cały dzień. Przed przystąpieniem do rekrutacji warto sprawdzić więc, jak konkretnie wygląda organizacja zajęć na studiach niestacjonarnych.

 

Studia online

Część uczelni stara się także aktywnie wykorzystywać najnowsze zdobycze technologiczne i przygotowuje dla swoich studentów ofertę kształcenia online. Studenci korzystają wtedy z nowoczesnych platform e-learningowych. Mają na nich dostęp do różnorodnych materiałów dydaktycznych czy ćwiczeń praktycznych. Studia online jednak mają w swoją formę wpisanych kilka zjazdów, są one jednak ograniczone do minimum. Warto pamiętać jednak, że zarówno kształcenie w trybie niestacjonarnym, jak i studia online są odpłatne.

 

Jak podjąć decyzję?

Jak wybrać tryb kształcenia, by wpłynął dobrze na efektywność nauki? To pytanie zadaje sobie zapewne niejeden maturzysta. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji warto pamiętać o tym, że studia niestacjonarne (lub stacjonarne, ale na niepublicznej uczelni) są przede wszystkim kosztowne. Powinny wybierać je te osoby, które wykazują płynność finansową.

Przyszli studenci, którzy nie wiedzą, na jaki tryb nauki się zdecydować, mogą również z powodzeniem skorzystać z powodzeniem z porady doradcy zawodowego. Dobrym rozwiązaniem będzie również wzięcie udziału w dniach otwartych uczelni lub poszukiwanie opinii na studenckich forach internetowych.

Sprawdź

Studia w Łodzi

Prawo w Łodzi

Studia prawnicze w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - ŁÓDŹ

Komentarze (0)