Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Katowicach?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Katowicach?
Architektura wnętrz - Katowice i woj. śląskie

Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Katowicach?

Architektura wnętrz to kierunek o niezwykle zróżnicowanej tematyce, który łączy w sobie nauki artystyczne, a także ścisłe i techniczne. Bez wątpienia jest to jednej z powodów, dla którego studia te od lat utrzymują się w czołówce najpopularniejszych kierunków. W poniższym artykule maturzyści znajdą odpowiedź na pytania czy warto wziąć udział w rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Katowicach.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studenci kierunku architektura wnętrz w Katowicach będą mieli okazję rozwijać się na kilku polach jednocześnie i tym samym zdobyć zaawansowaną wiedzę z zakresu nauk technicznych, ścisłych oraz artystycznych. W toku kształcenia zapoznają się między innymi z następującymi zagadnieniami:

 

  • historia sztuki i architektury
  • wystawiennictwo
  • budownictwo oraz zagadnienia o profilu konstrukcyjnym
  • malarstwo i rzeźba
  • informatyka

 

Powyższy kierunek można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. W przypadku pierwszej opcji studia będą trwały sześć lub siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się kontynuować kształcenie, na naukę poświęcą dwa lata czyli cztery semestry, po upływie których zdobędą tytuł magistra.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Wiedza teoretyczna uzyskana podczas pierwszych semestrów nauki będzie podstawą do dalszego kształcenia i rozwijania umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych, które przyczynią się do zdobycia ciekawej i perspektywicznej pracy. W toku nauki, studenci zdobędą między innymi następujące kompetencje:

 

  • umiejętność projektowania – zdolność projektowania i aranżacji wnętrz jest nieodłącznym elementem pracy architekta. Dlatego też na studiach przewidziano szereg zajęć i warsztatów, dzięki którym studenci będą mogli doskonalić się w tym obszarze.

 

  • Umiejętności artystyczne – poczucie estetyki oraz zdolności manualne to coś co powinno charakteryzować każdego architekta wnętrz. Studenci będą nad nimi pracować podczas zajęć z rysunku, rzeźbiarstwa i malarstwa.

 

  • Umiejętności informatyczne – są równie ważne w pracy architekta, który na co dzień musi korzystać z profesjonalnych, komputerowych programów projektowych. Dlatego też studenci poznają podstawy grafiki komputerowej oraz projektowania przy zastosowaniu narzędzi informatycznych.

 

Ponadto, studenci rozwiną zdolności z zakresu organizacji wystaw, projektowania mebli czy detali architektonicznych. Ważnym elementem kształcenia będzie także nastawienie na doskonalenie umiejętności organizacyjnych i zarządczych, które są podstawą w niemal każdym zawodzie. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zdobędą niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

Co więcej, program kształcenia zakłada realizacje lektoratu z wybranego języka obcego. Rozwijanie kompetencji językowych oraz nauka specjalistycznej terminologii branżowej sprawi, że studenci zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Absolwenci kierunku architektura wnętrz w Katowicach będą posiadać zaawansowaną wiedzę oraz szereg umiejętności zawodowych, dzięki którym będą mieli szansę zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę.

Architekci wnętrz idealnie odnajdą się we wszelkich biurach projektowych zajmujących się projektowaniem wnętrz, przestrzeni oraz obiektów użytkowych. Dobrym pomysłem może być także podjęcie zatrudnienia w magazynach wnętrzarskich i specjalistycznych wydawnictwach o tematyce architektonicznej. Absolwenci powyższego kierunku często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej.

Warto jednak pamiętać, że branża architektoniczna nieustannie się rozwija, a zakończenie studiów nie oznacza końca nauki. Zawód ten wymaga nieustannego kształcenia, uczestnictwa w konferencjach, targach architektonicznych oraz kończenia odpowiednich kursów zawodowych. Nastawienie na rozwój jest w tym przypadku gwarancją sukcesu zawodowego.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - KATOWICE I WOJ. ŚLĄSKIE

Komentarze (0)