Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dlaczego idziemy na studia w Lublinie? Gdybyśmy zadali to pytanie gronu studentów, to niewykluczone, że każda padająca odpowiedź byłaby inna. Wszystko dlatego, że na studia można iść z różnych, niekoniecznie nawet naukowych powodów.
Oczywiście, najpoważniejszym powodem do podjęcia studiów jest chęć rozwijania zainteresowań i zdobywania wiedzy dotyczącej ulubionych zagadnień, jak również pomysł, aby nasze pasje i zainteresowania przerodziły się potem w zawód, przestrzeń wykonywania obowiązków.
A dlaczego wybieramy akurat Lublin? Ponieważ jest to jeden z największych ośrodków akademickim w naszym kraju, a zatem oferuje wiele, różnorodnych możliwości kształcenia. Chcąc studiować Ekonomię w Lublinie bez trudu odnajdziemy odpowiednie do tego uczelnie, które proponują różne formy kształcenia, różne specjalności, różne ścieżki rozwoju.
Niezależnie od kierunku kształcenia studia przynoszą satysfakcję tym, którzy swoją dyscyplinę wybrali świadomie i z chęci rozwijania zainteresowań. Studia podjęte z przymusu, przypadku albo z powodu braku innych pomysłów zazwyczaj stają się tylko obowiązkiem, do którego wykonywania ubywa energii i motywacji z każdym semestrem. Warto zatem wiedzieć co nas szczególnie interesuje, czym chcielibyśmy zajęć się w życiu i jaka wiedza jest nam potrzebna do tego, aby zrealizować swoje plany.
A komu satysfakcję przyniosą studia ekonomiczne? Przede wszystkim osobom, które interesują się światem biznesu, światem finansów, czy wieloma zagadnienia związanymi z gospodarką. Niełatwo uczyć się o zasadach ewidencji księgowej, analizach sytuacji finansowych przedsiębiorstw, czy relacjach gospodarczych bez jakichkolwiek fundamentów w postaci zainteresowań i upodobań.
Studia ekonomiczne nie należą do najłatwiejszych, a konkurencja na rynku pracy jest duża, zatem do chęci rozwijania umiejętności należy dodać duże pokłady energii i niemały wysiłek, aby nie zaginąć w przestrzeni osób starających się o bycie specjalistą.
Mawia się, że aby poradzić sobie na studiach ekonomicznych w Lublinie należy wyróżniać się umysłem ścisłym i wieloma umiejętnościami matematycznymi. Owszem, zdolności te są przydatne i stanowią olbrzymi atut, ale Ekonomia może być także dla tych, którzy określają siebie mianem humanistów.
To, co wydaje się najważniejsze to chęć do nauki, ponieważ jest jej całkiem sporo. Chodzi przede wszystkim o zrozumienie specyfiki ekonomii jako nauki, zrozumienie kontekstu poprawnego użycia pojęć związanych z tą dziedziną, nauczenie się analizowania i samodzielnego interpretowania zjawisk ekonomicznych, jak również zrozumienie problemów występujących zarówno w firmach jak też w ramach systemu gospodarczego państwa.
Do studiowania Ekonomii zachęca na pewno fakt, że kształcenie prowadzi do pracy w branży finansowej i bankowej, która należy do jednej z najprężniej rozwijających się w naszym kraju. Oznacza to, że Ekonomię możemy nazwać kierunkiem perspektywicznym, a wiedza z niego płynąca będzie potrzebna zawsze.
Za studiowaniem Ekonomii przemawia także to, że w toku studiów można nabyć wielu umiejętności; od badania zjawisk i procesów ekonomiczno- gospodarczych, po opracowywanie szczegółowych planów finansowych. A dlaczego umiejętności są tak ważne? To proste. Im ich dłuższa lista, tym większa szansa na dobrą i ciekawą pracę.
Sprawdź