Dlaczego warto iść na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Rzeszowie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Rzeszowie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Rzeszowie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Rzeszowie?

Co roku, wielu maturzystów chcących kontynuować naukę na uczelniach wyższych, staje przed wyborem kierunku kształcenia. Jako że decyzja ta determinuje kilka kolejnych lat życia oraz przyszłość zawodową, warto zastanowić się nad swoim wyborem i zapoznać się ze szczegółami danego kierunku. W poniższym artykule zamieszczono opis kierunku finanse i rachunkowość w Rzeszowie.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Kierunek finanse i rachunkowość można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, studenci otrzymają tytuł licencjata. Jeżeli zdecydują się na studia drugiego stopnia zyskają wykształcenie magisterskie.

Program kształcenia na powyższych studiach ekonomicznych będzie oscylował wokół nauk matematycznych, ścisłych oraz ekonomicznych, dzięki czemu studenci otrzymają wszechstronne wykształcenie z zakresu tych zagadnień. Ponadto będą mieli okazję rozwinąć specjalistyczną wiedzę z obszaru następującej tematyki:

 

  • zarządzania
  • ekonomii
  • przedsiębiorczości
  • bankowości
  • współczesnej gospodarki (krajowej i międzynarodowej)
  • administracji

 

Uzyskana wiedza teoretyczna będzie podstawą do rozwijania niezwykle istotnych w branży ekonomicznej i finansowej, umiejętności praktycznych.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Wybierając studia na kierunku finanse i rachunkowość w Rzeszowie, studenci wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim rozwiną oni umiejętności analityczne i nauczą się analizować zjawiska gospodarcze i ekonomiczne. Ponadto poznają zasady dokonywania obliczeń matematycznych oraz specyfikę finansów i rachunkowości.

Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie umiejętności z obszaru zarządzania finansami oraz zasobami ludzkimi, co studenci wykorzystają na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Co więcej, rozwiną zdolności dokonywania rozliczeń finansowych czy prowadzenia ksiąg rachunkowych. W czasie studiów dowiedzą się także, w jaki sposób stosować regulacje prawa finansowego i handlowego w praktyce. Osoby, które aplikują na studia ekonomiczne nauczą się zasad controllingu i audytu finansowego, co jest ważną umiejętnością w branży finansowej i ekonomicznej. Program studiów zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, dzięki którym zdobędą wiedzę z wąskiej dziedziny tematycznej i tym samym zwiększą swoje szansę na ciekawą i dobrze płatną pracę zawodową. Studenci rozwiną także kompetencje z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i biznesu, które umożliwią im założenie własnej działalności gospodarczej.

Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy. Co więcej, w planie studiów znajdzie się lektorat z języka obcego, na którym studenci podniosą swoje zdolności językowe oraz poznają specjalistyczną terminologię z branży ekonomicznej.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Absolwenci kierunku finanse i rachunkowość w Rzeszowie, dzięki uzyskanej wiedzy i umiejętnościom bez problemu odnajdą się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Przede wszystkim znajdą zatrudnienie w biurach rachunkowych oraz agencjach ubezpieczeniowych. Ponadto poradzą sobie jako pracownicy banków, instytucji finansowych czy urzędów skarbowych. Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowisk kierowniczych lub menedżerskich lub związanie swojej przyszłości z zawodem księgowego i analityka finansowego. Rozwinięte zdolności językowe umożliwią rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

Sprawdź

Kierunki studiów w Rzeszowie

Studia w Rzeszowie

Studia ekonomiczne w Rzeszowie

WSZYSTKO O KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - RZESZÓW

Komentarze (0)