Praca po studiach na kierunku architektura w Łodzi

Komentarze (0)

Praca po studiach na kierunku architektura w Łodzi

Komentarze (0)
Praca po studiach na kierunku architektura w Łodzi

Praca po studiach na kierunku architektura w Łodzi

Kto z nas nie lubi podziwiać pięknych i funkcjonalnych budowli lub odrestaurowanych zabytków, które doskonale wkomponowują się i uatrakcyjniają przestrzeń nowoczesnego miasta lub innych przestrzeni? Osoby szczególnie wrażliwe na estetykę i ergonomię budynków o różnorodnych funkcjach często też wybierają studia w Łodzi na kierunku architektura.

Warto pamiętać jednak, że wyczucie estetyki jest ważne, samo w sobie jednak może być niewystarczające, by rozpocząć studia właśnie o tym profilu. Kandydaci, którzy je wybierają, powinni dysponować unikalnym talentem plastycznym (zostanie zweryfikowany on podczas egzaminów wstępnych) oraz szczególnymi zdolnościami ścisłymi. Znaczna część przedmiotów podczas kształcenia wyższego oscyluje wokół zagadnień związanych z matematyką i fizyką. Absolwenci studiów architektonicznych po pomyślnym przejściu przez wszystkie semestry nauki dysponują tytułem zawodowym magistrów inżynierów i mogą w pełni zadbać o swój świadomy zawodowy rozwój.

 

Wiedza i umiejętności po studiach na kierunku architektura w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi takie jak architektura są dość wymagającym czasem intelektualnie. Uczelnie w Łodzi dbają jednak o to, by ich studenci otrzymali jak najlepsze wykształcenie. Czego mogą nauczyć się przyszli architekci? Podczas wszystkich semestrów nauki poznają oni między innymi:

  • problemy konstrukcyjne, budowlane i inżynieryjne związane z projektowaniem budynków;
  • przepisy prawa i procedury niezbędne do realizacji projektów;
  • zasady kosztorysowania i zarządzania projektem;
  • problemy fizyki, technologii i funkcji budynków w zakresie umożliwiającym im komfort użytkowania;
  • metody i środki wdrażania ekologicznie odpowiedzialnego projektowania;
  • materiały budowlane stosowane przy wykonywaniu różnorodnych zadań inżynierskich.

W codziennej pracy architekta najważniejsze są jednak umiejętności, które powinny być oparte na stabilnych podstawach teoretycznych. Studenci uczą się więc, jak:

  • projektować obiekty architektoniczne lub zespoły urbanistyczne, które spełniają wymogi estetyczne i techniczne;
  • wykorzystywać metody analityczne do formułowania i rozwiązywania zadań projektowych;
  • projektować różnorodne obiekty architektoniczne;
  • programować i projektować kompleksowo energooszczędne rozwiązania architektoniczne itd.

 

Miejsca pracy po studiach na kierunku architektura w Łodzi

Studia na kierunku architektura w Łodzi cieszą się dużą popularnością, ponieważ pozwalają zdobyć doskonałe wykształcenie, dzięki czemu w przyszłości można liczyć na atrakcyjne zatrudnienie. Osoby, które ukończyły architekturę mogą rozwijać swoją karierę między innymi w:

  • biurach projektowych;
  • firmach budowlanych;
  • inspektoratach nadzoru budowlanego;
  • biurach architektonicznych.

Absolwenci architektury, którzy posiadają już doświadczenie, myślą również często o założeniu własnej działalności gospodarczej. To rozwiązanie dobre dla osób, które nie boją się zawodowych wyzwań związanych z samodzielnym prowadzeniem firmy. Jest to bowiem dodatkowe obciążanie, warto jednak zdecydować się na to, jeśli chcemy zadbać o realizację indywidualnie wybieranych projektów.

 

Stanowiska absolwentów kierunku architektura w Łodzi

A jakie stanowiska obejmować mogą absolwenci studiów architektonicznych w Łodzi? W przypadku tego zawodu niemałą rolę odgrywa doświadczenie. Dlatego warto już w trakcie studiów wybrać inspirujące praktyki i staże, które pokażą, jak otrzymaną wiedzę wykorzystywać podczas praktycznych działań zawodowych. Chęć rozwoju i poszerzania kwalifikacji pokaże również potencjalnym pracodawcom, że przyszły pracownik nastawiony jest na rozwój i wzbogacenie doświadczenia.

Na początku swojej zawodowej drogi większość architektów zaczyna na stanowiskach asystentów projektantów. Mogą oni pracować również jako kosztorysanci zajmujący się wycenianiem konkretnych projektów i analizą ich rentowności.

Po zgromadzeniu jednak odpowiedniego doświadczenia absolwenci tego popularnego kierunku inżynierskiego zostają przygotowani przede wszystkim do pracy na stanowisku głównego architekta, który odpowiedzialny jest za realizację różnorodnych projektów.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA - ŁÓDŹ

Komentarze (0)