Dlaczego warto iść na studia na kierunku ekonomia w Szczecinie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku ekonomia w Szczecinie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku ekonomia w Szczecinie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku ekonomia w Szczecinie?

Ekonomia to dyscyplina z pogranicza nauk społecznych i ścisłych, dlatego też może wzbudzać zainteresowanie maturzystów posiadających wszechstronne zainteresowania i pasje. Dla osób zainteresowanych powyższym kierunkiem powstał niniejszy artykuł, w którym przedstawiono szczegółowy opis studiów, programu nauczania oraz efektów kształcenia. Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek ekonomia w Szczecinie, warto się z nim zapoznać.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Kierunek ekonomia w Szczecinie można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. Po ukończeniu pierwszego stopnia studenci otrzymają tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia kończą się nadaniem tytułu magistra, który otwiera wiele zawodowych drzwi.

Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek ekonomia w Szczecinie, zdobędą wszechstronne wykształcenia z zakresu nauk ścisłych i społecznych. Ponadto, studenci rozwiną specjalistyczną wiedzę na temat następujących zagadnień:

 

  • krajowej i międzynarodowej gospodarki
  • finansów i rachunkowości
  • statystyki i matematyki
  • ekonometrii
  • przedsiębiorczości
  • biznesu
  • zarządzania i marketingu

 

Uzyskana wiedza będzie stanowić podstawę do rozwijania cennych umiejętności praktycznych, co nastąpi w kolejnych etapach nauczania.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

W czasie studiów ekonomicznych w Szczecinie można rozwinąć szereg cennych umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w przyszłej pracy zawodowej. Studenci przede wszystkim skupią się na doskonaleniu zdolności z obszaru matematyki, zarządzania, finansów czy ekonomii.

Osoby, które aplikują na powyższy kierunek nauczą się analizowania zjawisk społeczno-gospodarczych oraz procesów ekonomicznych. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób identyfikować struktury rynku finansowego. Co więcej, studenci rozwiną kwalifikacje z obszaru finansów i rachunkowości oraz realizacji strategii rozwoju przedsiębiorstw.

Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z zakresu zarządzania i marketingu. Dodatkowo, w planie zajęć znajdą się warsztaty, dzięki którym studenci zyskają umiejętność tworzenia budżetu, doradztwa biznesowego oraz nadzorowania procesu inwestycyjnego. Studenci poznają także regulacje prawa handlowego i podatkowego oraz nauczą się ich zastosowania w praktyce. W ramach studiów, wykształcą także umiejętność analizowania oraz interpretacji specjalistycznej dokumentacji ekonomicznej i finansowej. Program kształcenia zakłada również realizacje zajęć informatycznych, dzięki którym studenci nauczą się obsługi nowoczesnych narzędzi i programów komputerowych, stosowanych na co dzień w branży ekonomicznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

To pytanie zadaje sobie każdy maturzysta, który decyduje się kontynuować naukę na studiach wyższych. Po ukończeniu studiów na kierunku ekonomia, studenci bez problemu znajdą ciekawą i przyszłościową pracę zawodową. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w zawodzie analityka finansowego i biznesowego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z bankowością, biurami rachunkowymi oraz z agencjami ubezpieczeniowymi. Po ukończeniu studiów ekonomicznych można znaleźć zatrudnienie w księgowości oraz w urzędach skarbowych. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej.

WSZYSTKO O KIERUNKU EKONOMIA - SZCZECIN

Komentarze (0)