Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia w Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie Ekonomicznym, Politechnice Wrocławskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne.
Kierunek studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji jest propozycją Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia inżynierskie oraz półtoraroczne studia magisterskie.
W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:
Zarządzanie i inżyniera produkcji jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i zarządzania, a przy tym uzyskać tytuł inżyniera.
Studiując kierunek studiów Zarządzanie i inżyniera produkcji dowiesz się jak zarządzać zespołem oraz produkcją. W czasie zajęć będziesz skupiać się na takich naukach jak ekonomia, rachunkowość czy zarządzanie, będziesz realizował projekty dotyczące organizacji produkcji czy działań pracowników – samodzielnie lub w grupach, co będzie miało na celu wypracowanie umiejętności działania zespole. Zetkniesz się także z mechaniką i wiedzą z zakresu materiałów – dowiesz się o ich wytrzymałości i działaniu.
Studenci muszą być przygotowani na sporą ilość przedmiotów ścisłych dotyczących finansów, logistyki, elektrotechniki oraz robotyzacji, które przygotują ich do przyszłej pracy inżyniera w różnych gałęziach przemysły m.in. w spożywczym, kosmetycznym czy rolniczym.
Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji mogą znaleźć zatrudnienie w jednostkach gospodarczych, na produkcji, w przedsiębiorstwach związanych z inżynierią produkcji oraz personelem.
Zarządzanie i inżynieria produkcji będąca w ofercie Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej jest realizowane w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.
W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:
Kto odnajdzie się na Zarządzaniu i inżynierii produkcji? Są to niewątpliwie studia ściśle powiązane z matematyka oraz naukami o zarządzaniu. Jest to techniczny kierunek, dlatego odnajdą się na nim osoby, które interesują się procesami wytwórczymi oraz lubią planować. Politechnika Wrocławska oferuje kilka specjalności w ramach tego kierunku studiów, po to, aby każdy ze studentów mógł znaleźć interesującą go dziedzinę, są to:
Decydując się na kierunek studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu organizowania ruchem na produkcji oraz jego nadzorowania. Poznasz również procesy wytwórcze i jak je wykorzystywać w poszczególnych dziedzinach przemysłu. Dowiesz się także jak zarządzać zespołem, motywować go, a także jak pracować w grupie, ponieważ praca zespołowa na produkcji bywa niezwykle istotna. Zdobędziesz również wiedzę z finansów, ponieważ jako manager w przyszłości możesz zajmować się również budżetem.
Zanim jednak uzyskasz tytuł inżyniera i podejmiesz pracę, będziesz musiał zmierzyć się z przedmiotami z zakresu produkcji, matematyki, ekonomii, techniki, robotyki oraz logistyki. Program studiów obejmuje również naukę języka obcego na poziomie B2.
Absolwenci mogą podjąć pracę w wielu sektorach przemysły np. logistyki, organizacji produkcji, spożywczym, kosmetycznym, medycznym oraz kontroli jakości.
Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji odbywają się na Wydziale Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Są one realizowane w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są to trzyipółletnie studia inżynierskie, a następnie półtoraroczne studia magisterskie.
W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:
Kierunek studiów zarządzanie i inżynieria produkcji przeznaczone jest dla osób, które świetnie odnajdują się w przedmiotach ścisłych oraz interesuje je technologia. Wybierając Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności. Na studiach pierwszego stopnia są to:
Dzięki tak opracowanym specjalnością możesz znaleźć coś dla ciebie i rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku.
Wiedza, jaką zdobędziesz, studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji opiera się głównie na matematyce oraz innych przedmiotach ścisłych, a także wiedzy o zarządzaniu i pewnych aspektach psychologicznych, co pozwoli ci na prace w wielu sektorach przemysłu na stanowiskach kierowniczych. Specjalistyczna wiedza będzie uzależniona od wybranej przez ciebie specjalności. Podczas zajęć dowiesz się, jak wykorzystywana jest logistyka, a także poznasz procesy produkcyjne i pozyskasz wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, która będzie dla ciebie niezbędna po objęciu stanowiska menadżerskiego.
Absolwenci mogą podjąć pracę w różnych dziedzinach przemysłu np. w spożywczym, medycznym, samochodowym oraz w rolniczym. Absolwenci mogą również pracować jako logistycy i kontrolerzy jakości.