Finanse i rachunkowość studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Finanse i rachunkowość studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Finanse i rachunkowość studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku finanse i rachunkowość można podjąć na 4 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Finanse i rachunkowość, które są propozycją Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni realizowane są w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia licencjackie oraz półtoraroczne studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)

 

Kierunek Finanse i rachunkowość jest przeznaczony dla osób, które nie mają problemów z przedmiotami ścisłymi, a swoją przyszłość chciałyby związać np. z bankowością lub instytucjami odpowiedzialnymi za finanse. Dodatkowym atutem Finansów i rachunkowości na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni są oferowane specjalności, dzięki którym studenci już w czasie studiów mogą obrać ścieżkę kariery, są to:

  • podatki i doradztwo podatkowe,
  • rachunkowość,
  • finanse i bankowość,
  • menedżer finansowy,
  • rachunkowość menedżerska.

 

Studiując Finanse i rachunkowość w Trójmieście zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk ścisłych jak: finanse, rachunkowość czy ekonomia, a także z nauk humanistycznych takich jak prawo. Wiedza prawna będzie opierać się na dziedzinach powiązanych z finansami, podatkami oraz ubezpieczeniami, ponieważ są to niezbędne informacje do późniejszej pracy w placówkach takich jak np. banki lub firmy ubezpieczeniowe. Studenci w czasie studiów poza rozwijaniem swoich umiejętności z zakresu matematyki i ekonomii, dowiedzą się również jak prowadzić własny biznes, a także poznają słownictwo specjalistyczne w wybranym języku obcym na poziomie B2.

Przedmioty, z jakimi mogą zetknąć się studenci Finansów i rachunkowości to m.in. międzynarodowe rynki finansowe, ekonomia, statystyka, zarządzanie płynnością finansową oraz rachunkowość.

Absolwenci po uzyskaniu dyplomu z Finansów i rachunkowości mogą znaleźć pracę m.in. w bankach, instytucjach pośrednictwa finansowego, firmach ubezpieczeniowych, a także mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

2. Sopocka Akademia Nauk Społecznych

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość realizowany przez Sopocką Akademią Nauk Społecznych odbywa się w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6200 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6200 zł)

 

Jeśli interesujesz się gospodarką i szeroko pojętymi finansami, matematyka nie stanowi dla ciebie kłopotu oraz potrafisz myśleć analitycznie to kierunek Finanse i rachunkowość może być dla ciebie ciekawą propozycją. W ofercie Sopockiej Szkoły Wyższej możesz znaleźć kilka specjalności, takich jak:

  • zarządzanie finansami,
  • podatki i doradztwo podatkowe,
  • rachunkowość i controlling,
  • kadry i płace.

 

W trakcie studiów będziesz realizować program, który opiera się głównie na przedmiotach z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii, a także polityki gospodarczej i rynków. Dowiesz się jak analizować aktualną sytuację finansową oraz gospodarczą, a także jak zapobiec jej pogorszeniu i jak poprawić jej kondycje. Poznasz także mechanizmy, którymi rządzi się rynek krajowy oraz międzynarodowy, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł podjąć pracę w firmach na arenie międzynarodowej. Pomoże ci w tym również nauka języka obcego ze słownictwem specjalistycznym na poziomie B2.

Jako student Finansów i rachunkowości będziesz uczęszczać na dwa bloki zajęć – ogólny oraz ten dotyczący specjalności. Zajęcia ogólne będą dotyczyć m.in. mikroekonomii, makroekonomii, finansów, matematyki, analizy ryzyka finansowego oraz języka obcego. Natomiast blok zajęć specjalizacyjnych będzie uzależniony od wybranej przez ciebie specjalności.

Po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu, jako absolwent Finansów i rachunkowości możesz szukać zatrudnienia m.in. w bankach, administracji publicznej, firmach ubezpieczeniowych oraz w korporacjach międzynarodowych.

Dowiedz się więcej

 

3. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Finanse i rachunkowość, które są w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie są to dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)

 

Na Finansach i rachunkowości z pewnością odnajdą się osoby, które mają zdolności w kierunku przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, ponieważ Finanse i rachunkowość opierają się w głównej mierze właśnie na królowej nauk. W ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku możemy znaleźć takie specjalności jak:

  • corporate finanse,
  • kadry i płace,
  • rachunkowość i finanse przedsiębiorstw,
  • rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw,
  • international financial services
  • analityk finansowy i rynkowy,
  • bankowość i innowacje finansowe.

 

Studenci w czasie zajęć będą uczyć się analitycznego myślenia, które będą mogli wykorzystywać przy wykonywaniu obowiązków np. księgowego. Program studiów został skonstruowany w taki sposób, aby studenci rozwinęli swoje umiejętności w zakresie matematyki, finansów oraz rachunkowości i ekonomii. Specjalności, dzięki specjalnie opracowanemu programowi, pozwolą studentom na zdobycie kwalifikacji w wybranej przez siebie dziedzinie.

Przedmioty, z jakimi mogą zmierzyć się studenci Finansów i rachunkowości opierają się m.in. na prawie, ekonomii, marketingu, polityce oraz rachunkowości i języku obcym.

Absolwenci po ukończeniu studiów mogą szukać zatrudnienia na takich stanowiskach jak m.in. broker ubezpieczeniowy, księgowy, specjalista do spraw finansów bankier, a także analityka finansowego.

Dowiedz się więcej

 

4. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni oferuje Finanse i rachunkowość w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze realizowane są trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)

 

Jeśli interesujesz się finansami, rachunkami oraz polityką gospodarczą, a przedmioty takie jak matematyka, statystyka czy ekonomia nie są ci straszne to kierunek Finanse i rachunkowość mogą cię zainteresować. W ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni możemy znaleźć takie specjalności jak:

  • kadry i płace,
  • corporate finance,
  • bankowość i innowacje finansowe,
  • rachunkowość i finanse przedsiębiorstw.

 

Studiując Finanse i rachunkowość rozwiniesz swoje umiejętności z zakresu nauk ścisłych oraz dowiesz się jak analizować sytuację finansową przedsiębiorstwa lub przepisy prawne z zakresu finansów. W trakcie studiów nauczysz się jak tworzyć biznesplany oraz opracowywać strategie finansowe, które mogą mieć na celu poprawę kondycji finansowej firmy. Nauczysz się również analizować obecną sytuację na rynku gospodarczym, dzięki czemu będziesz wiedzieć jak dostosować do niej działania firmy.

Studenci w czasie studiów na kierunku Finanse i rachunkowość będą mogli uczestniczyć w zajęciach takich jak m.in.: makroekonomia, marketing, mikroekonomia, rachunkowość, techniki sprzedaży, język obcy, a także rachunkowość. Dodatkowo studenci są zobowiązani do zrealizowania praktyk studenckich w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie.

Absolwenci kierunku studiów Finanse i rachunkowość mogą szukać zatrudnienia m.in. w bankach, firmach ubezpieczeniowych i konsultingowych na takich stanowiskach jak np. księgowy, analityk czy doradca finansowy.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)