Dlaczego warto iść na studia na kierunku Prawo w Krakowie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Prawo w Krakowie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Prawo w Krakowie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Prawo w Krakowie?

Prawo wydaje się kierunkiem szczególnym, ponieważ należy do grona najbardziej wymagających, a zarazem najchętniej wybieranych. Co sprawia, że dziedzina ta przyciąga kandydatów niczym magnes? Po pierwsze, idąc na studia prawnicze można zdobyć wiedzę potrzebną, ważną, a także wiedzę, na którą zawsze będzie zapotrzebowanie. Po drugie, w samym społeczeństwie mamy do czynienia z dużym wzrostem zapotrzebowania na zawody i usługi związane z prawem.

Prawo w Krakowie to kierunek ciekawy także z tego względu, że można go wybrać z różnych powodów. Czasem są to tradycje rodzinne, czasem jasno określone plany na życie zawodowe, a czasem chęć podjęcia wyzwania studiowania kierunku, o którym od zawsze mówi się, że wymaga skupienia, skrupulatności i determinacji.

A dlaczego kandydaci na studia w Krakowie kierują uwagę na Kraków? Ponieważ jest to jeden z największych ośrodków akademickich w kraju, gdzie solidną wiedzę prawniczą można pozyskać w różnych uczelniach, zarówno publicznych jak i niepublicznych.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Istotą studiów prawniczych jest nabycie umiejętności posługiwania się wiedzą z zakresu dogmatycznych dyscyplin prawa oraz teorii i filozofii prawa, a także wiedzą specjalistyczną z obszaru nauk społecznych i ekonomicznych.

Studenci muszą przygotować się na intensywną naukę, ponieważ programy kształcenia są bardzo bogate. Można w nich odnaleźć przedmioty dotyczące między innymi:

  • logiki prawniczej,
  • prawa konstytucyjnego,
  • prawa karnego,
  • prawa cywilnego,
  • prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
  • prawa gospodarczego publicznego.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Jak już wspomnieliśmy, najważniejszą umiejętnością, którą muszą nabyć studenci Prawa jest umiejętność posługiwania się wiedzą. A zakres jej jest bardzo szeroki.

Celem kształcenia jest zrozumienie pewnych pojęć i zagadnień, by na tej podstawie prawidłowo posługiwać się nimi. Wystarczy wspomnieć o umiejętności:

  • analizowania zjawisk prawnych,
  • logicznego analizowania zdarzeń i procesów,
  • stosowania odpowiedniej terminologii,
  • rozpoznawania zależności istniejących między prawem europejskim a prawem międzynarodowym publicznym oraz krajowym.

Umiejętność zrozumienia dotyczy każdego elementu składowego wiedzy prawniczej, a więc od prawa rzymskiego, przez historię prawa polskiego, po prawo Unii Europejskiej.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Prawdopodobnie większość osób wybiera Prawo ze względu na zawody, które można później wykonywać. Naturalnie, należy mieć świadomość tego, że studia prawnicze w Krakowie to dopiero początek, gdyż przepustką do prawniczego świata jest egzamin na aplikację.

Absolwenci Prawa przygotowani są zatem do podjęcia różnych rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych, lecz także do pełnienia funkcji we wszystkich instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych wymagających posiadania wiedzy prawniczej. Oznacza to, że mogą podjąć pracę między innymi w strukturach organizacyjnych administracji, policji, sądów, prokuratury, partii politycznych, organizacji społecznych i gospodarczych, jak również w szeroko pojętej obsłudze prawnej przedsiębiorców.

Sprawdź

Kierunki studiów w Krakowie

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - KRAKÓW

Komentarze (0)