Zdrowie publiczne w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Zdrowie publiczne w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Zdrowie publiczne w Warszawie – uczelnie publiczne 

Studia w Warszawie na kierunku zdrowie publiczne można podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawski Uniwersytet Medyczny. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauk o Zdrowiu)

Kierunek studiów Zdrowie publiczne będący propozycją Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym   
  • niestacjonarnym  

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu nauk o zdrowiu, a także społecznymi, a w przyszłości chciałbyś zajmować się np. higieną pracy lub higieną publiczną, to kierunek studiów Zdrowie publiczne może być właśnie dla ciebie. Ważne, aby kandydaci na ten kierunek studiów nie mieli problemów z przedmiotami społecznymi, a także biologiczno-chemicznymi, ponieważ to właśnie na nich opiera się ten kierunek.

Będąc studentem na kierunku Zdrowie publiczne w Warszawie, będziesz mieć szansę na rozwinięcie swojej wiedzy w zakresie nauk społecznych, a także medycznych. W trakcie studiów dowiesz się, m.in. na czym polegają ubezpieczenia zdrowotne, jak ich udzielać, a także jak zarządzać finansami placówek medycznych. Dodatkowo jako student będziesz mieć okazję do rozwijania swoich umiejętności w zakresie wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

W programie studiów na kierunku Zdrowie publiczne możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów, które opierają się na wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Niektóre z nich to m.in. nauka o człowieku, finanse przedsiębiorstwa, podstawa polityki zdrowotnej, język obcy, a także podstawy ubezpieczeń zdrowotnych. Jako student będziesz również zobowiązany do zaliczenia praktyk zawodowych, które możesz odbyć w wybranej przez siebie instytucji.

Po ukończeniu studiów na kierunku Zdrowie publiczne będziesz mógł podjąć zatrudnienie m.in. w biurach polityki zdrowotnej, stajach sanitarno-epidemiologicznych, organach państwowych, fundacjach, domach opieki społecznej, a także w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Absolwenci będą również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

Dowiedz się więcej 

Sprawdź

Studia medyczne w Warszawie

Studia medyczne

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE - WARSZAWA

Komentarze (0)