Biomedycyna - przedmioty maturalne

Biomedycyna - przedmioty maturalne

Biomedycyna - przedmioty maturalne

Rekrutacja na bezpłatne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na uczelniach publicznych w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci powinni wykazać się wysokimi wynikami z przedmiotów maturalnych, które wymagane są w procesie rekrutacji. Na niektóre kierunki (np. architekturę) przeprowadzany jest dodatkowy egzamin wstępny czy rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku aplikowania na płatne studia zarówno na uczelniach publicznych i niepublicznych (prywatnych) należy spełnić wszystkie wymogi wynikające z zasad rekrutacji (najczęściej zdana matura) oraz złożyć komplet dokumentów w terminie, a o przyjęciu zazwyczaj decyduje kolejność zgłoszeń.

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek biomedycyna na poszczególnych uczelniach

Uczelnie

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Poziom studiów
Więcej filtrów
Forma studiów
Uniwersytet Medyczny w Lublinie Uniwersytet Medyczny w Lublinie Przedmioty:

Wymagane przedmioty:
biologia, język angielski.

Przedmioty dodatkowe:
chemia lub matematyka.

Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie Przedmioty:

Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów w terminie.

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Biomedycyna - jakie przedmioty zdawać na maturze?

Podczas rekrutacji na kierunek biomedycyna na większości uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, język angielski, matematyka.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.

Komentarze (7)

Student Medycyny odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

To ,,świetny" kierunek dla tych, którzy nie dostali się na swoje wymarzone studia ( lek, lek-dent) .....Serdeczne pozdro dla wszystkich przegrywów ! Pozdro z WUM-u cieniasy xDDDDD

Anyone W odpowiedzi do: Student Medycyny odpowiedz

Żałosne

Miłosz W odpowiedzi do: Student Medycyny odpowiedz

XD powiedział co widział. Nie każdy zamierza być lekarzem. Może nie wiesz ale istnieje jeszcze coś takiego jak nauka, badania i rozwój różnych metod leczenia

Julka W odpowiedzi do: Student Medycyny odpowiedz

O! Kwiat polskiej młodzieży przemówił :) Szkoda, że się nie podpisałeś z nazwiska, cieniasie, byłoby wiadomo, czyjego gabinetu nie odwiedzać :)

J odpowiedz

Kierunek brzmi super obiecująco, opinie ma świetne, naprawdę dużo o nim (i chętnie) opowiadają wykładowcy czy inni studenci. Po ostatnich dniach otwartych uczelni już jestem zdecydowany że wybiorę biomedycynę. Super sprawa

K odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

BARDZO ciężki kierunek. Interesujący ale ciężki. Studiuję biomedical science w Anglii i jeśli ktoś nie ma czasu na naukę, odradzam, nie dacie sobie rady.

Bela W odpowiedzi do: K odpowiedz

Dzięki za info!