Budownictwo ekologiczne to propozycja kształcenia, która pozwala uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania konstrukcji obiektów i elementów budowlanych, technologii stosowanych w budownictwie, a także kierowania procesem inwestycyjnym. Oprócz tego studenci wprowadzani są w obszar zagadnień związanych z budownictwem ekologicznym, a zatem spotykają się między innymi z: ekologicznymi materiałami budowlanymi, instalacjami w budownictwie ekologicznym czy też budownictwem energooszczędnym.
Oprócz tego realizowane w toku studiów zajęcia poświęcone są: fizyce budowli, chemii budowlanej, metodom badań wyrobów budowlanych, jak również audytom energetycznym budynków, akustyce w urbanistyce, monitoringowi obiektów i urządzeń ochrony środowiska, a także projektowaniu budynków w technologii BIM.
Co po studiach? Po ukończeniu procesu kształcenia można pracować między innymi w: przedsiębiorstwach produkcji budowlanej, pracowniach projektowych, jednostkach administracyjnych, a także w placówkach naukowo- badawczych i instytucjach doradczych związanych z budownictwem.