Drogi kolejowe to propozycja kształcenia, która wprowadza zainteresowanych w bogaty obszar, w którym odnaleźć można zagadnienia związane z projektowaniem oraz budową i utrzymaniem miejskiego transportu szynowego czy też linii i stacji kolejowych normalnotorowych.
Studenci zaznajamiają się także z: projektowaniem oraz budową i utrzymaniem kolei dużych prędkości, obliczaniem i wykonywaniem robót ziemnych obiektów liniowych, diagnostyką i oceną stanu toru oraz nawierzchni i rozjazdów, diagnostyką i oceną stanu podtorza, organizacją i realizacją robót ziemnych i nawierzchniowych, projektowaniem elementów procesu technologicznego pracy stacji, obliczeniami przepustowości stacji czy też analizą stateczności toru bezstykowego.
Co po studiach? Absolwenci ścieżki kształcenia o nazwie Drogi kolejowe mogą pracować między innymi w: biurach projektowych, firmach budowlanych, laboratoriach przemysłowych, biurach badań i analiz, przemyśle materiałów budowlanych, nadzorze budowlanym czy też jednostkach administracji związanych z budownictwem i architekturą.