Akademia trenera biznesu - studia podyplomowe

Akademia trenera biznesu - studia podyplomowe

Dodaj do ulubionych

Akademia trenera biznesu studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Obecny rynek wyraża duże zapotrzebowanie na trenerów oraz coachów przygotowujących do pracy w szeroko pojętym biznesie. Studia PODYPLOMOWE na kierunku Akademia trenera biznesu dadzą Ci możliwość zdobycia kompleksowej edukacji w tym zakresie i są skierowane do osób, które chciałyby w sposób profesjnalny wykonywać zawód trenera. Jeżeli zatem masz właściwe kompetencje społeczne to Akademia trenera biznesu może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów podyplomowych na kierunku Akademia trenera biznesu? Te studia podyplomowe oferują prefesjonalny rozwój umiejętności przygotowujących do pracy trenera lub coacha. Rozwój osobisty to niezwykle ważny aspekt, który ma wpływ na nasze życie zawodowe oraz podejmowane w nim decyzje. Program studiów przewiduje kształcenie nie tylko w zakresie kompetencji biznesowych, ale głównie koncpecji psychologicznych. Przykładowe tematy, które będą poruszane w trakcie dwultenich studiów podyplomowych to: trening interpersonalny, analiza i identyfikacja potrzeb szkoleniowych, ewaluacja szkoleń, projektowanie szkoleń czy autoprezentacja w pracy trenera.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Akademia Trenera Biznesu? Program skierowany jest do osób, które myślą o prowadzeniu profesjonalnych szkoleń z zakresu biznesu oraz rozwoju osobistego. Te studia w pełni przygotują Cię do pracy trenera oraz coacha. Może być to trener freelancer, posiadający własną działalność gospodarczą lub trener wewnętrzny. Jeżeli zatem chcesz mieć wpływ na kształtowanie postaw wśród ludzi to Akademia Trenera Biznesu może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku akademia trenera biznesu, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: studia podyplomowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA TRENERA BIZNESU - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując akademię trenera biznesu

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • analizy potrzeb szkoleniowych,
 • komunikacji trenera na szkoleniach,
 • projektowania szkoleń, autoprezentacji trenera, rozwoju komptencji trenerskich,
 • kultury organizacyjnej,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku akademia trenera biznesu?

 

1. Typ i tryb studiów

Akademia trenera biznesu to kierunek, który można realizować jedynie w trybie zaocznym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

Osoby, który aplikują na powyższe studia będą miały okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu i marketingu.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku akademia trenera biznesu będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami ekonomicznymi, psychologicznymi czy naukami o zarządzaniu. Jako student będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów, dzięki którym nauczysz się między innymi:

 • prowadzenia treningu interpersonalnego
 • zarządzania sobą i grupą
 • projektowania szkoleń
 • prowadzanie treningu twórczości

Ponadto, dowiesz się w jaki sposób zaprojektować i poprowadzić własne szkolenie z obszaru coachingu, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku akademia trenera biznesu wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. W czasie licznych warsztatów zdobędziesz kompetencje z obszaru zarządzania oraz marketingu. Ponadto rozwiniesz zdolności trenerskie i dowiesz się jak w efektywny i skuteczny sposób prowadzić treningi interpersonalne. Studenci zdobędą również niezwykle ważne kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność czy umiejętność pracy zespołowej. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych praktyków biznesu, psychologów czy pedagogów, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzę i długoletnim doświadczeniem.

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia podyplomowe na kierunku akademia trenera biznesu będą trwały dwa semestry. Po tym czasie zdobędziesz świadectwo ukończenia studiów.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku akademia trenera biznesu

Absolwent kierunku akademia trenera biznesu znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • trener freelancer,
 • trener na konferencjach,
 • trener wewnętrzny,
 • trener biznesowy,
 • coach personalny,

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA TRENERA BIZNESU - STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (1)

Kierownik studiów podyplomowych odpowiedz

Zapraszam: trenerbiznesu.ue.wroc.pl