Infrastruktura drogowa i kolejowa to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, budowy oraz eksploatacji infrastruktury drogowej i kolejowej obejmującej: autostrady, ulice i drogi zamiejskie, skrzyżowania i węzły drogowe, linie kolejowe i tramwajowe, a także metro i koleje specjalne.
W toku kształcenia studenci Infrastruktury drogowej i kolejowej zaznajamiają się z: modernizacją istniejącej infrastruktury drogowej i kolejowej, metodami planowania rozwoju sieci drogowej i kolejowej, metodami inżynierii ruchu drogowego i kolejowego, bezpieczeństwem i inteligentnymi systemami zarządzania ruchem, jak również pozatechnicznymi uwarunkowaniami działalności inżynierskiej.
Co po studiach? Jak może wyglądać przyszłość zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci ścieżki kształcenia Infrastruktura drogowa i kolejowa mogą znaleźć zatrudnienie w: biurach projektowych i konsultingowych związanych z infrastrukturą drogową i kolejową, firmach budowlanych o profilu wykonawstwa w zakresie budowy dróg, skrzyżowań i węzłów, linii kolejowych, stacji kolejowych i kolejowego zaplecza eksploatacyjnego, firmach związanych z utrzymaniem i eksploatacją infrastruktury drogowej i kolejowej, a także jednostkach administracji drogowej i kolejowej.