Studia na kierunku Komunikacja europejska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) oraz 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku komunikacja europejska
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Uczelnie
Studia na kierunku komunikacja europejska możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | komunikacja europejska - uczelnie >
Opis kierunku
Studia na kierunku Komunikacja europejska dostarczają interdyscyplinarnej wiedzy oraz kompetencji praktycznych w zakresie komunikacji interpersonalnej. Kierunek oferuje wszechstronne wykształcenie dostosowane do potrzeb i wymagań współczesnego rynku pracy, którego fundamentem jest umiejętność zarządzania relacjami interpersonalnymi, diagnozowania procesów społecznych, prawidłowego i skutecznego wykorzystywania komunikacji wirtualnej.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku komunikacja europejska najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, biologia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, historia sztuki, język grecki i kultura antyczna, język łaciński i kultura antyczna.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Po studiach można obrać różnorodne drogi zawodowe. Absolwenci Komunikacji europejskiej mogą pracować w różnego typu przedsiębiorstwach, zarówno publicznych jak i prywatnych, międzynarodowych korporacjach, czy instytucjach administracji publicznej i organizacjach pozarządowych. Odnajdą się także w mediach, agencjach marketingowych i agencjach public relations.
Komunikację europejską cechuje różnorodność. Podobnie prezentuje się przestrzeń rekrutacyjna, albowiem w postępowaniu kwalifikacyjnym brane pod uwagę są różne przedmioty.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Komunikacja europejska:
biologia,
geografia,
historia,
historia muzyki,
historia sztuki,
język grecki i kultura antyczna,
język obcy,
język polski,
język łaciński i kultura antyczna,
matematyka,
wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Wymagane przedmioty: język polski, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: historia, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku komunikacja europejska na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Komunikacja europejska - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek komunikacja europejska na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
historia, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek komunikacja europejska na poszczególnych uczelniach
Wymagane przedmioty: język polski, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: historia, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku komunikacja europejska na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek komunikacja europejska na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA EUROPEJSKA?
Studia na kierunku Komunikacja europejska charakteryzują się tym, że przekazują wiedzę interdyscyplinarną, złożoną przede wszystkim z dziedzin humanistycznych i społecznych, a także tym, że program nauczania realizowany jest poprzez wykłady, ćwiczenia, konwersatoria, seminaria, warsztaty oraz zajęcia terenowe. Lektoraty z języków obcych prowadzone są od pierwszego semestru i pozwalają uzyskać umiejętności językowe na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Komunikacja europejska możemy podzielić na:
Studia na kierunku Komunikacja europejska dają możliwość pozyskania wiedzy praktycznej. W toku studiów studenci zaznajamiają się z takimi zagadnieniami jak komunikacja społeczna i komunikacja kulturowa, interpretacje tekstów popkultury, komunikacja medialna, sztuka wystąpień publicznych, zarządzanie informacją, organizacja i zarządzanie eventami.
Studia mają rozbudzić kreatywne podejście do rozwiązywania problemów. Mają nauczyć zarządzania relacjami interpersonalnymi, prowadzenia skutecznych działań promocyjnych, prowadzenia komunikacji w nowych mediach, wykorzystywania technologii informacyjnych, prowadzenia akcji z zakresu public relations w mediach społecznościowych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA EUROPEJSKA?
Studia na kierunku Komunikacja europejska trwają 3 lata (studia I stopnia) oraz 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOMUNIKACJA EUROPEJSKA?
Przed absolwentami studiów na kierunku Komunikacja europejska otwierają się szerokie możliwości zawodowe. Mogą pracować między innymi w działach promocji, działach marketingu i public relations, w przedsiębiorstwach prywatnych i publicznych. Innym rozwiązaniem jest podjęcie zatrudnienia w małych firmach, startupach, dużych agencjach marketingowych, czy międzynarodowych korporacjach. Ponadto, absolwenci Komunikacji europejskiej bez trudu odnajdą się w mediach tradycyjnych, czyli prasie, radiu i telewizji, jak również w mediach internetowych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Komunikacja europejska:
dział promocji,
agencja marketingowa,
agencja public relations,
media tradycyjne,
media internetowe,
korporacje międzynarodowe,
agencje reklamowe,
start- upy.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
40-659 Katowice,
Budynki A i B - ul. Harcerzy Września 1939 3https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT0khD9RMEUcRvVnU_vVFhY8https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/117b5-gwsh-katowice.jpgAkademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
Patio ASP, Targ Węglowy 6 (wejście od ulicy Tkackiej)https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/536de-asp-gdansk.jpgAkademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu