Wychowanie fizyczne
Warszawa
POKAŻ
Specjalności na kierunku wychowanie fizyczne
Specjalności na kierunku wychowanie fizyczne
Specjalności na kierunku wychowanie fizyczne
Studia na kierunku Wychowanie fizyczne to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku wychowanie fizyczne | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku wychowanie fizyczne możesz podjąć na 27 uczelniach publicznych oraz 10 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | wychowanie fizyczne - uczelnie >
Współczesne studia z wychowania fizycznego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku wychowanie fizyczne: instruktor rekreacji ruchowej, instruktor sportu, kompetencje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej, logorytmika, menager sportu lokalnego i rekreacji ruchowej, menedżer sportu.
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku wychowanie fizyczne najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, biologia, geografia, język obcy, język polski, matematyka, historia.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Podstawą kwalifikacji jest wynik z egzaminu maturalnego z: język polski – podstawa lub rozszerzenie, język obcy – podstawa lub rozszerzenie, jeden z przedmiotów dodatkowych:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku wychowanie fizyczne: psychologia, emisja głosu, antropologia, podstawy biologii i biochemii, biomechanika.
Zatem, jako student tego kierunku możesz spodziewać się w swoim planie zajęć przedmiotów z zakresu takich nauk jak anatomia, antropologia, biochemia, fizjologia, pedagogika, psychologia, teoria wychowania fizycznego, antropomotoryka, biomechanika, ćwiczenia kompensacyjno-korekcyjne, edukacja zdrowotna, emisja głosu, historia kultury fizycznej, metodyka wychowania fizycznego, organizacja i prawo w oświacie, pierwsza pomoc przedmedyczna, rytmika i taniec, sporty indywidualne, sporty zespołowe, teoria sportu czy zabawy i gry ruchowe oraz wiele innych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Osoby chcące zdobyć wyższe wykształcenie mogą wybierać pomiędzy studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi. Kierunek wychowanie fizyczne można realizować w dwóch powyższych trybach. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Studenci, którzy chcieliby połączyć naukę z innymi aktywnościami, powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.
Program nauczania na powyższych studiach będzie związany z naukami o zdrowiu.
Studia na kierunku Wychowanie fizyczne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Program kształcenia na kierunku wychowanie fizyczne zakłada realizacje wielu ciekawych zajęć, warsztatów i wykładów akademickich tematycznie powiązanych z naukami biologicznymi, naukami o zdrowiu, medycznymi oraz pedagogicznymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Studenci wybiorą także specjalizacje, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Aktualna oferta bloków specjalizacyjnych znajduje się na oficja;nych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
Studenci kierunku wychowanie fizyczne zdobędą szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznają oni zasady przeprowadzania treningu zdrowotnego oraz siłowego.
Ponadto rozwiną zdolności z zakresu pedagogiki, metodyki i dydaktyki, które wykorzystają w zawodzie trenera lub nauczyciela zajęć wychowania fizycznego.
Ważnym elementem kształcenia będzie także nauka języka obcego, dzięki czemu studenci zwiększą swoją szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Zdrowe odzywianie, kult ciała, ćwiczenia fizyczne najróżniejszej maści - to jest to, czym ostatnio żyje część naszego społeczeństwa. Biegi, maratony uliczne, ultramaratony, crossfit, siłownia, fitness, tzw. trampoliny, pole dance i wiele, wiele innych - są to przykłady tego, jak młodzi ludzie spędzają swój wolny czas, dbając o swoją sylwetkę.
Jedni robią to w bardzo tradycyjny sposób, a inni wykorzystują na potęgę najnowsze zdobycze technologiczne, aby sobie pomagać. Jedni robią to tylko dla siebie, inni chwalą się swoimi sukcesami na wszystkich możliwych portalach internetowych, na których są zarejestrowani. Niezależnie od tego, w której grupie się jest - w pewnym stopniu dba się o swoje ciało.
Niejednokrotnie konieczna jest konsultacja z osobą, która posiada szeroką wiedzę na temat ćwiczeń, diety i treningów. Komu ufać? Osobie po kursie trenera personalnego, czy osobie, która ukończyła studia wyższe z zakresu wychowania fizycznego?
Osąd ten pozostawiam Tobie, jednak jeśli jesteś osobą żywo zainteresowaną sportem i chcesz posiąść szeroką wiedzę o wszystkich jego aspektach, a później zawodowo ją wykorzystać - powinieneś zdecydować się na studia na kierunku wychowanie fizyczne.
Musisz wykazywać również zainteresowanie biologią i anatomią człowieka oraz w dużej mierze pedagogiką, ponieważ będziesz spotykał się z tym bardzo często przez lata swoich studiów.
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Wychowanie fizyczne:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Wychowanie fizyczne trwają 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).
Studia pierwszego stopnia na kierunku wychowanie fizyczne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej otrzymają tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Wychowanie fizyczne
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Hej, ja robiłam równolegle przygotowanie i wf na WSKZ. Studia idealne dla czynnych zawodowo. Studiujesz, keidy masz czas, a kwalifikacje uzyskujesz pełne do pracy jako nauczyciel wf.
Czy ktoś studiuje nauczanie wf i przygotowanie pedagogiczne"? jestem po bezpieczeństwie narodowym i potrzebuje uzyskać dodatkowe kwalifikacje.
Edit: Chodziło o Lublin.
Istnieje ale na wydziale zamiejscowym w Puławach.
jak to nie istnieje??? chyba widzisz na ilu uczelniach możesz go studiować
Taki kierunek nie istnieje!
głupi jesteś???