Zadaj pytanie×
FAQ - najczęściej zadawane pytania:
Czy istnieje granica wieku, która ogranicza możliwość podjęcia studiów w systemie stacjonarnym?+
NIE
Jakie dokumenty należy dostarczyć po zakwalifikowaniu się na studia stacjonarne I stopnia?+
1. podanie o przyjęcie na studia, tj. wydruk kwestionariusza (po wypełnieniu internetowej rejestracji kandydatów ze strony www.awf.wroc.pl – eRekrutacja – portal rekrutacyjny), 2. świadectwo maturalne oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – oryginały oraz ich kserokopie (w celu potwierdzenia zgodności z oryginałem); 3. aktualne zaświadczenie lekarza medycyny pracy lub uprawnionego do przeprowadzenia badań profilaktycznych o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku zaświadczenie (formularze dostępne w systemie rekrutacyjnym), 4. kserokopia dowodu osobistego (pierwsza i druga strona), 5. jedna aktualna fotografia zgodna z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych (niezbędna przy rejestracji elektronicznej), 6. dowód wpłaty za postępowanie kwalifikacyjne (zgodnie z obowiązującymi przepisami). 7.* przy rekrutacji na kierunek sport, specjalność trenerską wymagane jest zaświadczenie o trenowaniu sportu przez minimum 3 lata.
W jaki sposób i gdzie mogę dostarczyć dokumenty na Uczelnię?+
1. osobiście 2. przez osobę trzecią, która ma upoważnienie notarialne 3. może to zrobić osoba trzecia, ale nie mając upoważnienia notarialnego nie udzielimy jej żadnej odpowiedzi 4. pocztą - w tym przypadku dokumenty mogą nie dojść na czas Dokumenty należy złożyć na Uczelni w budynku P4, na terenie campusu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (miejsce to jest oznaczone na google maps jako Biuro Rekrutacji AWF Wrocław)
Czy dokumenty muszę składać osobiście?+
Odpowiedź znajduje się w poprzednim pytaniu.
Jakie dokumenty muszą być poświadczone notarialnie?+
Nie ma takiej konieczności, chyba że chodzi o upoważnienie notarialne osoby trzeciej do wykonywania wszystkich czynności w zakresie rekrutacji.
Czy dokumenty mogą zostać złożone w imieniu kandydata przez upoważnioną osobę?+
Odpowiedź znajduje się wcześniej
Czy kandydaci, którzy znajdują się na liście rezerwowej, też muszą składać dokumenty?+
Dokumenty składają jedynie kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia, o czym będą poinformowani za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego.
Czy wyniki matur należy wpisywać samodzielnie?+
Wyniki matur pobieramy samodzielnie, chyba że kandydat wcześniej zastrzegł sobie taką możliwość.
Czy w procedurze rekrutacyjnej brana jest pod uwagę część ustna egzaminu maturalnego?+
Jest taka możliwość.
Jak wygląda procedura przyjęć dla kandydatów będących laureatami bądź finalistami olimpiad przedmiotowych?+
1. Laureaci i finaliści olimpiad stopnia centralnego w latach szkolnych począwszy od 2016/17 przyjmowani są na określone kierunki studiów na podstawie oryginału dokumentu wydanego przez komitet organizacyjny danej olimpiady lub konkursu ogólnopolskiego oraz złożonych dokumentów, zgodnie z warunkami formalnymi i terminarzem obowiązującym w danym roku procedury rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) oraz organizacji procesu rekrutacji na I rok studiów pierwszego stopnia, oraz jednolitych studiów magisterskich. 2. Uprawnienia laureata i finalisty przyznawane są kandydatowi w roku zdania matury.
Na jakiej zasadzie ustalane są progi punktowe dla poszczególnych kierunków?+
Przyjmowani są kandydaci z największą ilością punktów - nie ma progów punktowych. Co roku są to inne wyniki. Ilość osób przyjętych jest uzależniona od ilości miejsc oferowanych na konkretnym kierunku.
W jaki sposób zostanę poinformowany o zakwalifikowaniu do przyjęcia / przyjęciu na studia?+
Pojawi się komunikat w systemie rekrutacyjnym.
Czy w dostaniu się na studia ma znaczenie kolejność zgłoszeń?+
Nie, ale należy to zrobić, kiedy system rekrutacyjny jest odblokowany.
Czy zakwalifikowany do przyjęcia oznacza przyjęty na studia?+
Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia musi złożyć komplet dokumentów w określonym terminie oraz muszą się zgadzać jego wyniki punktowe.
Czy pełna rejestracja elektroniczna wraz z uiszczoną opłatą rekrutacyjną daje podstawę do rozpatrywania wniosku o przyjęcie na studia?+
Tak
W jaki sposób można dokonać opłaty rekrutacyjnej?+
W formie przelewu on-line. Numer konta jest indywidualnie przypisany do danego kandydata, jednak nie należy tego robić na ostatnią chwilę, gdyż płatność na koncie kandydata nie jest zaczytana automatycznie - przelew musi dotrzeć do Uczelni, a następnie zostać zaksięgowany.
Co wpisać w tytule przelewu?+
Imię i nazwisko kandydata
W jakim terminie należy dokonać opłaty rekrutacyjnej?+
Szczegółowy terminarz będzie podany na stronie w zakładce rekrutacja.
Co się stanie, jeśli nie wniosę opłaty rekrutacyjnej w wymaganym terminie (nie będzie ona zaksięgowana w wymaganym terminie)?+
Kandydat nie będzie brany pod uwagę przy tworzeniu listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.
Czy przelew muszę zrobić z mojego konta, czy może go zrobić za mnie np. mama?+
Numer konta, z którego wpływają środki nie ma znaczenia.
Jakie przedmioty brane są pod uwagę w procesie kwalifikacyjnym?+
W zależności od kierunku, na który się kandyduje: WYDZIAŁ FIZJOTERAPII KIERUNEK FIZJOTERAPIA – jeden z przedmiotów na poziomie podstawowym lub rozszerzonym spośród: biologii, fizyki, chemii, matematyki KIERUNKEK KOSMETOLOGIA – jeden z przedmiotów na poziomie podstawowym lub rozszerzonym spośród: biologii, fizyki, chemii, matematyki KIERUNEK TERAPIA ZAJĘCIOWA – jeden z przedmiotów na poziomie podstawowym lub rozszerzonym spośród: biologii, fizyki, chemii, matematyki WYDZIAŁ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO KIERUNEK WYCHOWANIE FIZYCZNE – trzy przedmioty na poziomie podstawowym lub rozszerzonym spośród: języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii, historii KIERUNEK TURYSTYKA I REKREACJA – trzy przedmioty na poziomie podstawowym lub rozszerzonym spośród: języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii, historii WYDZIAŁ NAUK O SPORCIE KIERUNEK SPORT* – trzy przedmioty na poziomie podstawowym lub rozszerzonym spośród: języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii, historii *Dodatkowo w postępowaniu rekrutacyjnym na specjalność trenerską wymagane jest zaświadczenie (wystawione przez klub sportowy) o uprawianiu sportu klasyfikowanego przez co najmniej 3 lata.
Czy brak na maturze jakiegoś z punktowanych w rekrutacji przedmiotów, dyskwalifikuje mnie z ubiegania się o przyjęcie na wybrany kierunek studiów?+
Musi być podstawa do przyjęcia - szczegółowa lista przedmiotów jest w podana w odpowiedzi na poprzednie pytanie. Kandydat wybiera spośród listy przedmiotów, te które zdaje na maturze.
O przyjęcie na ile kierunków studiów mogę się ubiegać?+
Nie ma ograniczeń.
W jaki sposób dokonywana jest procedura przeniesienia?+
Przeniesienie jest możliwe po pierwszy roku studiów, pomiędzy tymi samymi kierunkami na różnych Uczelniach. Procedura jest prowadzona przez Dziekanaty - jest to decyzja indywidualna Dziekana danego Wydziału zależy od ilości miejsc na kierunku i po przeanalizowaniu programu zrealizowanego na innej uczelni.
Do kiedy i w jakim formacie muszę zamieścić zdjęcie elektroniczne w formularzu rejestracyjnym?+
Od pierwszego czerwca rusza rejestracja elektroniczna i od tej pory można wgrywać zdjęcie rekrutacyjne (później będzie to zdjęcie do legitymacji studenckiej). Parametry techniczne będą podane w systemie. Zdjęcie musi być zgodne z wymogami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych oraz aktualne.
Wasze pytania:
Nikt jeszcze nie zadał pytania tej uczelni.