Technologie obiegu zamkniętego
Politechnika Poznańska
POKAŻ
Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | technologie obiegu zamkniętego - uczelnie >
Opis kierunku
W trakcie studiów na kierunku technologie obiegu zamkniętego studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, matematycznych, chemicznych czy fizycznych. Ponadto rozwiną umiejętności zarządzania surowcami i gospodarką odpadami oraz nauczą się podstaw konstrukcji maszyn czy obsługi specjalistycznej aparatury procesowej.
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku technologie obiegu zamkniętego najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka, informatyka, matematyka, język obcy, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w zakładach produkcyjnych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z przemysłem farmaceutycznym, przetwórczym czy rolno-spożywczym.
Aplikując na kierunek technologie obiegu zamkniętego należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni wyższej. Dzięki znajomości zasad, można lepiej wypaść na tle innych kandydatów.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego to:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Obecnie, myśl ekologiczna zyskuje na popularności. Gospodarka obiegu zamkniętego idealnie wpasowuje się w ten trend i polega na ponownym wykorzystaniu zużytych materiałów. Studenci kierunku technologie obiegu zamkniętego, ze względu na interdyscyplinarny program nauczania, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, matematycznych, chemicznych oraz informatycznych. Ponadto rozwiną cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na kierunku technologie obiegu zamkniętego będzie oscylował wokół nauk technicznych, informatycznych, matematycznych oraz chemicznych. W planie zajęć znajdą się przedmioty o tematyce związanej z chemią organiczną i nieorganiczną, geologią, termodynamiką oraz biotechnologią. Co więcej, studenci zdobędą kompleksową wiedzę z obszaru mikrobiologii, toksykologii i fizyki.
Ważnym elementem kształcenia będzie również doskonalenie umiejętności praktycznych. Osoby, które aplikują na powyższe studia nauczą się zarządzania surowcami i gospodarką odpadami. Ponadto dowiedzą się więcej na temat przetwarzania surowców naturalnych, w szczególności chemicznych.
Program nauczania przewiduje realizacje warsztatów z zakresu wykorzystywania technologii recyklingowych czy obsługi specjalistycznych maszyn i aparatury. Studenci rozwiną również zdolności językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Technologie obiegu zamkniętego:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie studiów na kierunku technologie obiegu zamkniętego daje wiele możliwości zatrudnienia. Absolwenci znajdą prace w zakładach produkcyjnych różnych branż – zwłaszcza branży chemicznej.
Ponadto mogą związać swoją przyszłość z przemysłem przetwórczym. Równie ciekawą opcją jest praca w firmach doradczo-konsultingowych oraz wybranych organach administracji państwowej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku technologie obiegu zamkniętego:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku TECHNOLOGIE OBIEGU ZAMKNIĘTEGO
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia