2 W 1 - STUDIA PODYPLOMOWE

2 W 1 - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

2 w 1 - studia podyplomowe

Studia 2 w 1 – to specjalna oferta studiów podyplomowych, która łączy program studiów magisterskich z podyplomowymi. Kształcenie zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.


2 w 1 to propozycja studiów podyplomowych, kierowana głównie do osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności miękkie, jako uzupełnienie wiedzy, zdobytej na studiach magisterskich. Dostępnych jest kilka ścieżek rozwoju, m.in. w kierunku finansów, bezpieczeństwa wewnętrznego i transportu.

Studia na kierunku 2 w 1 - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności 2 w 1 - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | 2 w 1 - studia podyplomowe - uczelnie >


Absolwenci, oprócz przedmiotów kierunkowych, poszerzają swoją wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. mediacji, negocjacji, komunikacji, coachingu i zarządzania i budowania wizerunku. Studia przygotowują do objęcia stanowisk specjalistycznych i kierowniczych. Pomagają także zastosować zdobytą wiedzę w praktyce poprzez zajęcia warsztatowe. 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia przeznaczone są dla studentów kierunków magisterskich. Zgłoszenia mogą podlegać dodatkowej weryfikacji umiejętności kandydatów. Warto wcześniej sprawdzić wymagania na konkretny kierunek, gdyż mogą się one różnić w zależności od uczelni czy specjalizacji. Studia na tym kierunku mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK 2 W 1 - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU 2 w 1?

Studia 2 w 1 przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które chcą lepiej przygotować się do rozpoczęcia pracy jako kadra kierownicza. Część przedmiotów ze studiów magisterskich zaliczana jest w ramach studiów podyplomowych. Dzięki temu absolwenci, kończąc studia II stopnia, mogą jednocześnie zostać absolwentami studiów podyplomowych. Tryb studiów 2 w 1 jest oferowany na kilku kierunkach m.in. finanse i rachunkowość, zarządzanie i bezpieczeństwo wewnętrzne.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku 2 w 1 możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku 2 w 1 zdobywają wiedzę na wiele tematów związanych z wybranym kierunkiem studiów. Zakres tematyczny może się różnić w zależności od wybranego kierunku studiów magisterskich. Przykładowo może to być wiedza m.in. z logistyki i transportu, finansów i rachunkowości, zarządzania i bezpieczeństwa wewnętrznego.

W ścieżce rozwoju związanej z logistyką i transportem absolwenci oprócz umiejętności miękkich zdobywają wiedzę na temat m.in. prawa, prowadzenia i organizacji transportu drogowego, konwencji i umów międzynarodowych, dotyczących przewozu osób i towarów.

W przypadku finansów i rachunkowości absolwenci zyskują wiedzę m.in. z zakresu prawa finansowego, zasad sprawozdawczości finansowej i neurobiznesu.

Program zarządzania zawiera dodatkowo wiedzę z zakresu m.in. zarządzania strategicznego i procesami, prawa cywilnego i handlowego oraz rachunkowości zarządczej.

Wybierając bezpieczeństwo wewnętrzne, można spodziewać się takich przedmiotów jak np. ratownictwo, bezpieczeństwo państwa, zarządzanie jakością w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i audyt w bezpieczeństwie.

Na plan studiów składają się wykłady i zajęcia warsztatowe prowadzone przez wykładowców uczelni bądź ekspertów zewnętrznych z danej dziedziny. Zajęcia mogą się różnić w zależności od wybranej ścieżki rozwoju.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU 2 w 1?

Studia na kierunku study wars trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU 2 w 1?

Absolwenci kierunku 2 w 1 mogą pracować zarówno na stanowiskach kierowniczych i jako specjaliści w swojej dziedzinie. Studenci są przygotowani do pracy w zespole i kadrze menadżerskiej. W zależności od wybranej ścieżki rozwoju absolwenci mogą szukać pracy w firmach logistycznych, księgowości, biurach rachunkowych, a także zarządzać strukturami bezpieczeństwa.
 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku 2 w 1:

  • kierownik działu
  • koordynator
  • menadżer
  • team leader


​​Studia podyplomowe w zakresie 2 w 1 umożliwiają rozwinięcie umiejętności, które mogą zostać pominięte podczas studiów magisterskich, a są przydatne w ścieżce kariery. Wykształcona kadra menadżerska jest poszukiwana przez rozwijające się firmy.

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
  • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie