AKADEMIA PROFESJONALNEGO COACHINGU - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA PROFESJONALNEGO COACHINGU - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia profesjonalnego coachingu - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia profesjonalnego coachingu to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akademia profesjonalnego coachingu - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy, online
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akademia profesjonalnego coachingu - studia podyplomowe możesz podjąć na 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | akademia profesjonalnego coachingu - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do osób, które pracują lub chcą rozpocząć pracę jako coach, ale także dla wszystkich, którzy chcą wspierać innych w rozwoju zawodowym i osobistym. Studia będą odpowiednie również dla tych, którzy chcieliby wdrożyć w firmie kulturę coachingową.

Celem studiów jest przygotowanie studentów do samodzielnego prowadzenia procesów coachingowych w organizacjach, a także pracy z klientami indywidualnymi.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek akademia profesjonalnego coachingu najczęściej wystarczy jedynie wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Przeważnie wymagany jest jedynie dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia na dowolnym kierunku. Uczestnictwo w zajęciach może się wiązać z uiszczeniem opłat, a o przyjęciu kandydata do grupy może decydować kolejność zgłoszeń podczas rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA PROFESJONALNEGO COACHINGU - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Cieszynie

Akademia WSB w Cieszynie

Akademia WSB w Cieszynie

Akademia WSB w Cieszynie

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Krakowie

Akademia WSB w Krakowie

Akademia WSB w Żywcu

Akademia WSB w Żywcu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PROFESJONALNEGO COACHINGU?

W zależności od uczelni zajęcia na kierunku akademia profesjonalnego coachingu mogą być prowadzone tradycyjnie w trybie niestacjonarnym lub online, za pomocą platform do nauki zdalnej. Warto jednak pamiętać, że nawet w przypadku studiów online może być konieczne pojawienie się na uczelni. Przedmioty mogą być realizowane przez wykwalifikowaną kadrę uczelni, specjalistów ze szkół coachingowych i praktykujących coachów.

Absolwenci mogą także starać się o akredytację Izby Coachingu, jednak może się to wiązać z dodatkowymi opłatami, egzaminami czy wymaganiami stawianymi przez izbę.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akademia profesjonalnego coachingu możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku akademia profesjonalnego coachingu zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy coacha. Poznają definicje i rodzaje coachingu, a także uczą się wyróżniać go spośród innych form doradztwa np. konsultingu i mentoringu. Wykładowcy mogą także poinformować studentów o standardach etycznych i odpowiedzialności wobec klientów. Oprócz coachingu indywidualnego słuchacze mogą się przygotować do wprowadzenia modelu coachingowego w przedsiębiorstwach. W trakcie zajęć mogą się także zapoznać z nowoczesnymi narzędziami, które mogą ułatwić prowadzenie sesji np. platformy do prowadzenia wideo konferencji.

Tematy, które mogą być poruszone podczas studiów na kierunku akademia profesjonalnego coachingu, to np.:

 • coaching a inne formy rozwoju-psychoterapia, konsulting, doradztwo, mentoring etc.
 • praca ze wzorcami myślowymi i przekonaniami
 • przygotowanie i udzielanie feedbacku w coachingu
 • praca z metaforami

Studenci, przygotowując się do prowadzenia samodzielnych sesji, poznają także metody wyznaczania celów i uczą się, jak pomóc klientom w ich realizacji. Mogą także dowiedzieć się, jak zadawać właściwe pytania oraz jak wyznawane wartości wpływają na ludzi i ich rozwój.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PROFESJONALNEGO COACHINGU?

Studia na kierunku akademia profesjonalnego coachingu trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA PROFESJONALNEGO COACHINGU?

Absolwenci kierunku akademia profesjonalnego coachingu są przygotowani do podjęcia pracy w charakterze coacha. Mogą szukać pracy zarówno w firmach oferujących sesje, jak i spróbować rozwinąć własną działalność. Umiejętności zdobyte na studiach dają jednak więcej możliwości i przyszła kariera nie musi się koniecznie wiązać z coachingiem. Zwiększenie kompetencji może prowadzić do otrzymania awansu na stanowiska kierownicze w zespołach i przedsiębiorstwach. Niektóre firmy zatrudniają także coachów do pomocy w motywowaniu i rozwoju zawodowym pracowników.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku akademia profesjonalnego coachingu to m.in.:

 • coach
 • trener
 • doradca

 

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PROFESJONALNEGO COACHINGU - STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie