Studia na kierunku audyt bezpieczeństwa i ochrony studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia skierowane są głównie do osób pełniących funkcje kierownicze w służbach ochrony oraz kandydatów na wyższe stanowiska managerskie. Mogą być także odpowiednie dla jednostek nadzorujących te służby.
Celem studiów jest wykształcenie kadry odpowiedzialnej za ochronę bezpieczeństwa publicznego i audyty bezpieczeństwa.
Do rekrutacji na kierunek audyt bezpieczeństwa i ochrony przeważnie może się przystąpić każdy absolwent studiów co najmniej I stopnia, jednak przydatne może być doświadczenie zawodowe w zarządzaniu służbami ochrony. Nauka może się wiązać z dodatkowymi opłatami m.in. czesnym. Kandydaci oprócz zgłoszenia np. przez internet powinni także dostarczyć w terminie odpowiednie dokumenty. O akceptacji na studia może decydować kolejność zgłoszeń. Warto pamiętać, że w grupach może obowiązywać limit miejsc.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Kierunek audyt bezpieczeństwa i ochrony jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Zajęcia prowadzone są przeważnie przez wykwalifikowanych wykładowców, którzy są specjalistami w dziedzinach związanych z tematyką studiów. Program jest najczęściej przygotowany we współpracy z ekspertami z branży bezpieczeństwa, ochrony i obronności. Studenci mogą zdobywać wiedzę teoretyczną podczas wykładów oraz trenować umiejętności praktyczne na ćwiczeniach. Czasem słuchacze mają także dostęp do biura karier, które może ich wspomóc w szukaniu pracy po studiach.
Studia na kierunku audyt bezpieczeństwa i ochrony możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci kierunku audyt bezpieczeństwa i ochrony zdobywają wiedzę teoretyczną i kształcą umiejętności praktyczne związane z prowadzeniem kontroli w różnych jednostkach służb porządkowych. Zapoznają się z podstawowymi pojęciami z zakresu prawa i funkcjonowania systemu audytu bezpieczeństwa. W programie mogą się także znaleźć zajęcia z ekonomii i marketingu w działalności ochronnej. Dodatkowo studenci mogą zapoznać się z pojęciem infrastruktury krytycznej.
Przedmioty, które mogą się pojawić na kierunku audyt bezpieczeństwa i ochrony to np.:
Oprócz szerokiej wiedzy na temat audytu i kontroli studenci mogą także podnieść swoje kompetencje w zakresie zarządzania. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z rolą kierownika, mogą poznać podstawy przywództwa, a doświadczeni managerzy otrzymać wiedzę na temat nowoczesnych metod kierowania zespołem czy organizacją.
Studia na kierunku audyt bezpieczeństwa i ochrony trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci kierunku audyt bezpieczeństwa i ochrony mogą szukać pracy w wielu różnorodnych miejscach. Są przygotowani do prowadzenia kontroli ochrony w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Dzięki zdobytej wiedzy absolwenci mogą pracować na stanowiskach kierowniczych średniego i wyższego szczebla. Wśród potencjalnych pracodawców mogą się znaleźć m.in. Policja, Straż Graniczna, Straż Miejska, a także Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Straż Ochrony Kolei. Inną możliwością zatrudnienia mogą być jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo w organach administracji rządowej i samorządowej. Studia mogą się także przyczynić do otrzymania awansu w dotychczasowym miejscy pracy.
Możliwości zatrudnienia po kierunku audyt bezpieczeństwa i ochrony to m.in.:
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia