Computing studia - kierunek studiów
Studia na kierunku Computing to anglojęzyczne studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (hybrydowym). Specyfika studiów zależy od specjalności.
Studia na kierunku computing |
Rok akademicki |
2023/2024 |
Forma studiów |
stacjonarne |
Poziom studiów |
studia I stopnia |
Czas trwania |
3,5 roku (studia I stopnia) |
Terminy rekrutacji
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku computing rozpocznie się 4 kwietnia 2023 r. i potrwa do 16 października 2023 r. | computing - terminy rekrutacji >
Uczelnie
Studia na kierunku computing możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | computing - uczelnie >
Opis kierunku
W trakcie studiów prowadzonych w języku angielskim studenci opanują wiedzę z zakresu informatyki i programowania. Nauczą się ją wykorzystywać w praktyce, dzięki zajęciom, które uczą takich umiejętności jak np.administracja środowisk serwerowych, czy projektowanie i zarządzanie bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych. W trakcie studiów studenci będą zdobywać ważne certyfikaty, np. ITIL, v4, Python.
Praca po studiach
Po studiach absolwent będzie mógł podjąć zatrudnienie w środowisku informatycznym. Odnajdzie się jako programista aplikacji mobilnych, projektant i programista C++, inżynier oprogramowania, czy programista PHP. Poradzi sobie też jako programista .NET, czy Java software engineer.
JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?
Osoby zainteresowane tym kierunkiem studiów powinny zdawać sobie sprawę z jego popularności. Dlatego, by mieć pewność dostania się na ten kierunek, należy wcześniej zdać wybrane przedmioty maturalne i odpowiednio szybkie dostarczenie dokumentów. Uczelnie często ustalają wymagania indywidualnie, więc należy sprawdzić je odpowiednio wcześniej.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Computing:
-
Język obcy nowożytny,
-
matematyka,
-
informatyka,
-
wiedza o społeczeństwie,
-
fizyka.
*Wymagania mogą się zmienić, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronie rekrutacyjnej wybranej szkoły wyższej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia wyposażą studenta w wiedzę z zakresu matematyki i programowania. W ich trakcie opanuje również wiedzę teoretyczną i praktyczną potrzebną do pracy w zawodzie powiązanym z technologią. Zdobycie wiedzy z obsługi systemów informatycznych, językach programowania - Python, Java, przydadzą się w pracy programisty lub specjalisty danych.
Absolwent zdobędzie najnowszą wiedzę dzięki nowoczesnym salom do nauki, wykwalifikowanej kadrze, oraz aktualnej podstawie programowej. Specjalności zapewnią przydatne umiejętności, które może wykorzystać w pracy.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU COMPUTING?
Computing to nowoczesny kierunek studiów, który skupia się na przekazaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu matematyki, czy programowania. W trakcie studiów można nabyć umiejętności z zakresu np. administracji środowiskami serwerowymi, tworzenia i testowania aplikacji internetowych, czy programować w różnych językach.
Student ma możliwość wybrania specjalizacji, które rozwiną jego umiejętności praktyczne, jak np. Software development. W trakcie zajęć może też zdać odpowiednie kursy, by zwiększyć swoje kwalifikacje.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Computing możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU COMPUTING?
Studia przygotują absolwenta tego kierunku do pracy w charakterze, informatycznym, programistycznym i analitycznym. Studia I stopnia - inżynierskie - obejmują przedmioty teoretyczne oraz zawodowe, wraz z praktyką.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Computing:
-
programista aplikacji mobilnych,
-
programista i projektant C++,
-
inżynier oprogramowania,
-
programista Java,
-
programista PHP,
-
programista .NET,
-
programista C#,
-
inżynier oprogramowania.
Są to jedynie przykładowe perspektywy pracy. Po ukończeniu studiów na kierunku Computing absolwent z pewnością znajdzie ścieżkę kariery, która będzie odpowiadać jego wymaganiom i umiejętnościom.